19/01/2021

نمیک

گروه پژوهشی توسعه فناوری نمیک

عروسک

یک عروسک یک مدل از یک انسان است که اغلب به عنوان یک اسباب بازی برای کودکان استفاده می شود. عروسک ها به طور سنتی در آیین های جادویی و مذهبی در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته اند و عروسک های سنتی ساخته شده از مواد مانند خاک رس و چوب در آمریکا، آسیا، آفریقا و اروپا یافت می شود.

عروسک

عروسک

یک عروسک یک مدل از یک انسان است که اغلب به عنوان یک اسباب بازی برای کودکان استفاده می شود. عروسک ها به طور سنتی در آیین های جادویی و مذهبی در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته اند و عروسک های سنتی ساخته شده از مواد مانند خاک رس و چوب در آمریکا، آسیا، آفریقا و اروپا یافت می شود.

اولین عروسک های مستند به تمدن های باستانی مصر، یونان و رم بازگشته اند. استفاده از عروسک ها به عنوان اسباب بازی ها در یونان حدود 100 سال قبل ثبت شد. آنها ساخته شده اند به عنوان خام، بازی های ابتدایی و همچنین هنر استادانه. تولید عروسک مدرن در قرن بیست و یکم ریشه دارد. با صنعتی شدن و مواد جدید مانند چینی و پلاستیک، عروسک ها به طور فزاینده ای تولید می شوند. در طول قرن بیستم، عروسک ها به عنوان کلکسیون ها به طور فزاینده ای محبوب شدند.

تاریخ، انواع و مواد عروسک

تاریخ اولیه و عروسک های سنتی

یک عروسک معمولی مصری از 2080 تا 1990 قبل از میلاد

 

اولین عروسک ها از مواد موجود مانند خاک رس، سنگ، چوب، استخوان، عاج، چرم و یا موم ساخته شده است. شواهد باستان شناسی عروسک ها را به عنوان نامزد اصلی برای قدیمی ترین اسباب بازی شناخته می شود. عروسک های دستشویی چوبی در قبرهای مصری که قدمت آن تا قرن 21 قبل از میلاد است، یافت شده است. عروسک هایی با جوراب های متحرک و لباس های قابل شستشو به حداقل 200 سال قبل از میلاد می رسد. عروسک های یونانی از خاک رس ساخته شده و در باسن و شانه قرار می گیرند. داستان هایی از یونان باستان در حدود 100 سال پیش وجود دارد که نشان می دهد که عروسک ها توسط دختران کمی به عنوان بازی های مورد استفاده قرار می گیرند.

در رم عروسک ها از خاک رس، چوب یا عاج ساخته شده اند. عروسک ها در قبر کودکان رومی یافت می شود. امروزه، مانند امروزه، اعضای جوان تمدن روم، عروسک خود را با توجه به آخرین مدل های لباس پوشیدند. هنگامی که دختران یونان و رومی ازدواج کردند، عروسک خود را به الهه اختصاص می دادند.

عروسک های عجیب و غریب به طور سنتی خانه ساخته شده از قطعات یدکی مواد پارچه. عروسک های روم روغنی از سال 300 قبل از میلاد پیدا شده اند.

عروسک های عروسک Akuaba سنتی آفریقایی

عروسک های سنتی گاهی اوقات به عنوان بازی های کودکان مورد استفاده قرار می گیرند، اما آنها همچنین ممکن است ارزش معنوی، جادویی و آیینی داشته باشند. هیچ خطوط مشخصی بین عروسکهای معنوی و اسباب بازی وجود ندارد. در برخی از فرهنگ ها عروسک هایی که در مراسم مذهبی مورد استفاده قرار می گرفتند به بچه ها داده می شد. آنها همچنین در آموزش کودکان و به عنوان حامل میراث فرهنگی مورد استفاده قرار گرفتند. در فرهنگ های دیگر، عروسک ها با قدرت جادویی بارور شدند تا کودکان بتوانند با آنها بازی کنند.

عروسک های آفریقایی برای تدریس و سرگرمی استفاده می شوند؛ آنها واسطه های فراطبیعی هستند و برای اهداف آئینی دستکاری می شوند. شکل و لباس آنها متناسب با منطقه و سفارشی متفاوت است. عروسک ها اغلب از مادر تا دختر تحویل می شوند. Akuaba عروسک باروری عروسی چوبی از غنا و مناطق نزدیک است. بهترین آکوآبای شناخته شده، افرادی از مردم اشنتی است که آکوآبای آنها دارای سرهای بزرگ و دیسکی است. قبایل دیگر منطقه دارای سبک خاص خود را از آکوبا می دانند.

عروسک هینا ژاپنی که در طول جشنواره هیناتسوری نمایش داده می شود

یک تاریخ غنی از عروسک های سنتی ژاپنی که قدمت آن به شخصیت های Dogu (8000-200 سال قبل از میلاد) و شخصیت های خیمه شبهای هانیوا (300-600 AD) است، وجود دارد. در قرن یازدهم، عروسک ها به عنوان بازیگری و همچنین برای محافظت و مراسم مذهبی مورد استفاده قرار گرفتند. در طول Hinamatsuri، جشنواره عروسک، عروسک هینا نمایش داده می شود. این ها از کاه و چوب ساخته شده، رنگ آمیزی شده، و در لباس های ممتاز، پارچه های چند لایه پوشانده شده است. عروسک های Daruma عروسک های کروی با بدن قرمز و چهره های سفید بدون دانش آموزان هستند. آنها نمایندگی Bodhidharma، هند شرقی را تشکیل می دهند که ذن را تأسیس می کنند، و به عنوان فریبندگی موفق به شمار می روند. عروسک Kokeshi چوبی بدون دست و پا، اما بدن بزرگ و استوانه ای، نمایندگی از دختران کوچک است.

استفاده از یک تصویر برای انجام یک طلسم به کسی در آفریقا، بومیان آمریکا و فرهنگ اروپایی مستند شده است. نمونه هایی از دستگاه های جادویی مانند پاپوت اروپایی و nkisi یا bocio غرب و مرکزی آفریقا. در سحر و جادو و جادوگری قوم اروپایی، عروسک های پاپتو برای نشان دادن یک شخص برای ریختن جادوها روی آن شخص استفاده می شود. هدف این است که هر آنچه که بر روی تصویر انجام می شود، به وسیله سحر آمیز به موضوع منتقل می شود. عمل جفت کردن پین ها در عروسک های وودو با سحر و جادو مردم هودو آفریقایی تبار ارتباط دارد. عروسک وودو نیست یکی از ویژگی های دین Vodou هائیتی، اما به عنوان مثل در فرهنگ عامه به تصویر کشیده شده است، و عروسک افسون کلیشه به گردشگران در هائیتی فروش می رسد. احتمالا مفهوم عروسک وودو در فرهنگ عامه تحت تاثیر عروسک های پاپ اپ قرار می گیرد.  جادوگر آشپزخانه یک poppet است که در شمال اروپا ساخته شده است. این شباهت به یک جادوگر کلیشه ای یا کرون است و در آشپزخانه های مسکونی به عنوان وسیله ای برای ارائه شادی و کنار گذاشتن ارواح بد نمایش داده می شود.

عروسک هوپی کاچینا effigies ساخته شده از پنبه است که تجسم ویژگی های تشریفاتی کاچینا، ارواح نقاب دار از قبیله هوپی بومی آمریکا هستند. عروسک های Kachina، اشیایی هستند که برای ارزیابی و ارزیابی هر کدام از Kachina مورد استفاده قرار می گیرند. عروسک انویات از سنگ صابون و استخوان ساخته شده است، مواد معمولی برای مردم اینویت. بسیاری از آنها با خز یا پوست حیوانات لباس می پوشند. لباس آنها سبک سنتی لباس مورد نیاز برای زنده ماندن از زمستان های سرد، باد و برف را بیان می کند. عروسک چای مردم اینو با چای برای دختران جوان برای سفرهای طولانی پر شده بود. عروسک های سنتی عروسک های سنتی آمریکای شمالی با سر ساخته شده از سیب های خشک شده است. سارا مامان در اساطیر اینکا الهه دانه بود. او با ذرت همراه بود که در چند ضلعی رشد کرد یا مشابه آن عجیب بود. این گیاهان عجیب و غریب گاهی اوقات به عنوان عروسک ساراما لباس پوشیدند. عروسک پوسته ذرت عروسک های سنتی بومی آمریکایی است که از برگ های خشک شده یا پوسته یک گلدان ساخته شده است. به طور سنتی آنها چهره ای ندارند. تولید عروسک های قارچ ذرت توسط مهاجران اولیه اروپا در ایالات متحده تصویب شد.  مهاجران اولیه همچنین عروسک ها و عروسک های چوبی حک شده را نام بردند که Pennywoods نامیده می شود. لا MUNECA ULTIMA، و یا “آخرین عروسک”، یک سنت از از Quinceanera، جشن تولد پانزدهم یک دختر در بخش هایی از امریکا لاتین است. در طول این مراسم، quinceañera عروسک از دوران کودکی خود را از دست می دهد تا نشان دهد که او دیگر نیازی به چنین اسباب بازی ندارد.  در ایالات متحده، عروسک سازی در دهه 1860 پس از جنگ داخلی تبدیل شد.

مجموعه ای از عروسک های Matryoshka روسی جدا شده است

عروسک Matryoshka عروسک روسی سنتی است که شامل مجموعه ای از چهره های چوبی توخالی است که باز می شوند و درون یکدیگر قرار می گیرند. آنها معمولا دهقانان سنتی را تصویر می کنند و اولین مجموعه در سال 1890 حک شده و نقاشی شده است.  در آلمان، عروسک های خشتی تا قرن 13، و عروسک چوبی از قرن 15 به ثبت رسیده اند. [14] در اوایل قرن بیستم، عروسک ها به طور فزاینده ای پیچیده به نمایش های صحنه ی عیسی مسیح، عمدتا در ایتالیا ساخته شدند. عروسک هایی با لباس های شیک و مدرن در قرن شانزدهم در فرانسه فروخته شد، هرچند بدن آنها اغلب به صورت خالص ساخته می شد.  عروسک های چوبی آلمانی و هلندی ارزان و ارزان قیمت بوده و به سادگی ساخته شده اند و از قرن شانزدهم، اسباب بازی های محبوب کودکان فقیر در اروپا بوده است.  چوب تا به قرن نوزدهم ماده غالب برای عروسک ها در اروپا بود. از طریق قرن های 18 و 19، چوب به طور فزاینده ای با سایر مواد مانند چرم، موم و پرسلن ترکیب شده و بدن بیشتر شکل می گیرد. هنگامی که چشمهای عینک شیشه ای به نظر می رسد ناشناخته است اما رنگ قهوه ای رنگ عروسک ها تا عصر ویکتوریا زمانی بود که چشم های آبی محبوب تر شد و الهام ملکه ویکتوریا بود.

 

عروسک ها، عروسک ها و ماسک ها به مردم عادی اجازه می دهند که وضعیت واقعی را غیر ممکن بدانند؛  به عنوان مثال در ایران در دوران قاجار، مردم بدون ترس از مجازات، سیاست و شرایط اجتماعی حکومت احمدی شاه را نقد کردند.  با توجه به قوانین اسلامی، عمل رقص در عموم به ویژه برای زنان، تابو است. اما عروسک ها یا عروسک ها دارای هویت های آزاد و مستقل هستند و قادر به انجام آنچه که برای فرد واقعی امکان پذیر نیست. Layli (عروسک Lurish) یک عروسکی رقص آویز است که در بین مردم لور محبوب است.  نام لایلی از فولکلور و داستان عاشقانه شرق میانه است. لیلا و مجنون

عروسک لایلی از مماسانی، ایران
عروسک

لیلی نماد عزیزان است که از نظر روحی زیبا است.  لیلی همچنین نشان دهنده و حفظ یک سنت فرهنگی است که به تدریج در زندگی شهری از بین می رود.

عروسک

عروسک سازان ایرانی تلاش بساری برای ساخت عروسک در ایران انجام داده اند عروسکهای با لباس محلی که از نظر زیبای و تنوع رنگ با هیچ عروسکی در دنیا قابل مقایسه نمی باشد

Lottie Doll Stargazer اولین عروسک بود که وارد فضا شد، همراه با فضانورد انگلیسی ESA Tim Peake. Lottie صرف 264 روز در ایستگاه فضایی بین المللی در ماموریت پریسیپا. او توسط Abigail 6 ساله از کانادا طراحی شده بود، زمانی که تصمیم گرفت که می خواهد کمک کند بچه ها بیشتر در فضا و نجوم علاقه مند شوند.

دوران صنعتی عروسک

در طول قرن نوزدهم، سرهای عروسک اغلب از پرسلن ساخته شده و با یک چرم، پارچه، چوب، یا مواد کامپوزیتی ترکیب شده اند، از قبیل papier-mâché یا ترکیب، ترکیبی از پالپ، خاک اره، چسب و مواد مشابه.  با ظهور مواد پلیمری و پلاستیک در قرن بیستم، عروسک به طور عمده به این مواد منتقل شد. هزینه پایین، سهولت تولید و دوام مواد پلاستیکی به این معنی است که انواع جدیدی از عروسک ها می توانند با قیمت پایین تولید شوند. اولین مواد اولیه لاستیک و سلولوئید بودند. از اواسط قرن بیستم، وینیل نرم ماده مهمی بود، مخصوصا برای عروسک های کودکان.  از قرن بیستم، هر دو عروسک پرسلن و پلاستیکی به طور مستقیم برای بازار کلکسیون بزرگسال ساخته شده است. رزین های مصنوعی مانند پلی اورتان شبیه پرسلن بافت هستند و برای عروسک های جمع آوری شده استفاده می شود.

 

یک عروسک عروس آلمانی از حدود 1900 میلادی

به طور خلاصه عروسک عروسک عروسکی، عروسک عروسک و عروسکهای چینی گاه به گون تعویض می شود. اما کلکسیون ها بین عروسک های چین، ساخته شده از پرسلن شیشه ای، و عروسک های بیسکی ساخته شده از چینی نگین دار بیسکی تمایز قائل می شوند. یک عروسک معمولی عتیقه فروشی چین دارای سرامیکی چینی سفالی است که با موهای رنگ شده و بدن ساخته شده از پارچه یا چرم ساخته شده است. این نام از چین به عنوان مواد اولیه مورد استفاده قرار می گیرد. آنها در آلمان تولید شد و در بین سال های 1840 و 1890 محبوبیت یافتند و در میلیون ها دلار فروختند. عروسک های پاریان نیز در آلمان از حدود سال 1860 تا 1880 ساخته شده اند. آنها از ظروف سفالین سفارشی شبیه به عروسک های چین ساخته شده اند، اما سر در لعاب فرو رفته و دارای ماته ای است.  عروسک های بیسکی با رنگ ماتای ​​واقعی خود، مانند پوست مشخص می شوند. اوج محبوبیت خود را بین 1860 و 1900 با عروسک های فرانسوی و آلمانی داشت. عروسک های ضد عتیقه آلمانی و فرانسوی از قرن نوزدهم اغلب به عنوان بازی های کودکان ساخته می شوند، اما عروسک های معاصر بومی به طور عمده به طور مستقیم برای بازار جمع آوری شده ساخته می شوند.

تا اواسط قرن نوزدهم، عروسک های اروپایی به طور عمده برای نشان دادن بزرگسالان ساخته شدند. عروسک های کودکانه و عروسک های بعد از آن همه ساله تا سال 1850 ظاهر نشدند.  اما، در اواخر قرن نوزدهم، عروسک های کودکانه و کودکانه بازار را در پیش گرفتند.  عروسک های عقیق واقعی و واقعی در انگلیس ویکتوریا محبوب بودند.

 

عروسک های کاغذی بازیگر Norma Talmadge و برخی از فیلم های او، 1919

عروسک های کاغذی از کاغذ برداشته شده اند و لباس های جداگانه ای دارند که معمولا با عینک های تاشو روی عروسک ها قرار می گیرند. آنها اغلب سبکهای معاصر را بازتاب می کنند و عروسک های کاغذی Ballerina در قرن نوزدهم یکی از اولین عروسک های مشهور بودند. عروسک معبد Shirley در دهه 1930 میلیون ها دلار فروخت و یکی از عروسک های مشهور مشهور بود. عروسک سلولود کوچک کیوپ، بر اساس تصاویری از رز اوین، در اوایل قرن بیستم محبوبیت داشت. خانم الکساندر اولین عروسک جمع آوری شده را بر اساس یک شخصیت مجاز – اسکارلت اوهارا از رفته با باد ساخت.

مغازه های عروسک معاصر ریشه در نمایشگاه های خانه های اروپایی از قرن هفدهم دارند. خانه های سقفی در ابتدا تمام دست ساز بودند، اما پس از انقلاب صنعتی و جنگ جهانی دوم، آنها به طور فزاینده ای تولید انبوه و مقرون به صرفه تر شدند. اجاق های کلاسیک کودکان در قرن بیستم ساخته شده از لیوان قلع، پلاستیک و چوب است. خانه های معاصر برای کلکسیون بزرگسالان معمولا از چوب ساخته شده اند.

اولین اسباب بازی های تزئینی مدرن در سال 1880 ساخته شد. آنها از عروسک های قدیمی تر است که از پارچه های پشمالو ساخته شده اند و معمولا حیوانات را به جای انسان نشان می دهند.  خرس های تدی اولین بار در 1902-1903 ظاهر شدند.

عروسک های سیاه طراحی شده اند تا شبیه افرادی که دارای پوست های سیاه پوست هستند متفاوت از تصویر کلیشه ای تا دقیق تر باشند. عروسک گرگ ساخته شده توسط بردگان آمریکایی به عنوان بازیگری برای کودکان برده در نظر گرفته شد. Golliwogg یک شخصیت عروسک عروسک کودکان در اواخر قرن نوزدهم بود که به عنوان یک اسباب بازی به طور گسترده تولید می شد. عروسک بسیار پوستی سیاه و سفید دارد، چشمهای سفید، لبهای دلقک و موهای برافروخته دارد و به عنوان یک کارکاتور ضدچاله توصیف شده است.  عروسک های سیاه تولید شده در اوایل تولید نسخه های معمول تیره ای از همتایان سفید آن بودند. اولین عروسک سیاه آمریکایی با ویژگی های واقع بینانه صورت آفریقایی در دهه 1960 ساخته شد.

عروسک های مد برای اولین بار طراحی شده اند که برای نشان دادن روند مد لباس پوشیدن و معمولا پس از دختران نوجوان و یا زنان بالغ مدل سازی می شوند. اولین عروسک های مد عروسک های فرانسوی از اواسط قرن نوزدهم بود. عروسک مد معاصر معمولا از وینیل ساخته شده است. باربی، از شرکت اسباب بازی آمریکایی Mattel، از زمان آغاز فعالیتش در سال 1959، بازار را تحت تأثیر قرار داد.  برتز اولین عروسک برای تسلط بر باربی بود و در سال 2006 به 40 درصد بازار رسید.

چهره های پلاستیکی، اغلب نمایندگان ابرقهرمانان، در بین پسران بسیار محبوب هستند.  عروسک های مد و چهره های اکشن اغلب بخشی از حق رای دادن رسانه ای است که ممکن است شامل فیلم، تلویزیون، بازی های ویدئویی و سایر کالاها مرتبط باشد. عروسک های Bobblehead عروسک های پلاستیکی جمع و جور هستند که سر به بدن به وسیله ی یک فنر یا قلاب به هم متصل می شوند  به طوری که سر به سر می برد. آنها اغلب بازیکنان بیسبال و سایر ورزشکاران را نشان می دهند.

 

با معرفی رایانه ها و اینترنت، عروسک های مجازی و آنلاین ظاهر شدند. اینها اغلب به عروسک های کاغذی سنتی شباهت دارند و کاربران را قادر به طراحی عروسک های مجازی و کشیدن و رها کردن لباس ها به عروسک ها و یا تصاویر واقعی از مردم برای بازی کردن لباس می کنند. این شامل KiSS، Stardoll و Dollz است.

همچنین با ظهور اینترنت، عروسک های جمع آوری شده سفارشی می شوند و به فروش می رسند یا نمایش داده می شوند. عروسک های بازنشسته عروسک های وینیل هستند که سفارشی شده اند تا شبیه یک کودک انسانی با همان اندازه واقع گرایی باشند. آنها اغلب به صورت آنلاین از طریق سایت هایی مانند eBay به فروش می رسند.  عروسک های متحرک با توپ آسیایی (BJDs) در رزین مصنوعی در سبک است که به عنوان هر دو واقع بینانه و تحت تاثیر انیمه شرح داده شده است. BJDs آسیایی و عروسک های مد آسیایی مانند Pullip و Blythe اغلب سفارشی و عکاسی می شوند. عکس ها در جوامع آنلاین به اشتراک گذاشته می شوند. عروسک های سفارشی اکنون می توانند بر روی رایانه ها و تبلت ها طراحی شده و سپس به صورت جداگانه با استفاده از چاپ سه بعدی ساخته شوند.

استفاده، ظاهر و مسائل عروسک

دختر کلرادو در اواخر قرن بیستم با یک عروسک

از زمان های قدیم، عروسک ها در مراسم سحر و جادو و مذهبی نقش مهمی ایفا کرده اند و به عنوان نمایندگی از خدایان استفاده شده اند. عروسک ها نیز به طور سنتی اسباب بازی برای کودکان است. عروسک ها نیز توسط بزرگسالان جمع آوری می شوند، زیرا ارزش دلتنگی آنها، زیبایی، اهمیت تاریخی یا ارزش مالی است.  عروسک های عتیقه ای که در اصل به عنوان بازی های کودکان ساخته شده اند تبدیل شده اند به اقلام جمع آوری شده. عروسک های نازک قرن نوزدهم که توسط تولید کنندگان فرانسوی مانند Bru و Jumeau ساخته شده است، امروزه می توانند تقریبا 22،000 دلار ارزش داشته باشند.

عروسک ها به طور سنتی ساخته شده اند به عنوان خام، بازی های ابتدایی و همچنین با طراحی دقیق و هنرمندانه.  آنها به عنوان هنر عامیانه در فرهنگ ها در سراسر جهان ساخته شده اند و در قرن بیستم عروسک های هنری به عنوان هنر بالا شناخته شده اند. هنرمند هانس بلمر، عروسک های سوررئالیستی را که در دهه 1930 و 1940 به اجزای تعویض کننده تبدیل شده بود، به عنوان مخالفت با بت پرستی حزب نازی از بدن کامل آریایی گرین لانکتون هنرمند شرقی دهکده در دهه 1980 به خاطر نمایش پنجره های نمایش تئاتر خود از عروسک های معتاد به مواد مخدر، غیرقانونی و جهش مشهور شد.

عروسک های حیوانات و یا آناتومیکی صحیح توسط متخصصان بهداشت، مدارس پزشکی و کارگران اجتماعی برای آموزش پزشکان و پرستاران در مراحل مختلف بهداشت و درمان مورد استفاده قرار می گیرند یا موارد سوء استفاده جنسی از کودکان را مورد بررسی قرار می دهند. هنرمندان در طراحی شخصیت انسانی از مانکن های چوبی متحرک استفاده می کنند.

سوئیس Egli-Figuren نمایش داستان کتاب مقدس است

Egli-Figuren نوعی از عروسک است که در سال 1964 در سوئیس برای گفتن داستانهای کتاب مقدس به وجود آمد.

در جامعه غرب، تفاوت جنسیتی در انتخاب اسباب بازی دیده شده و مورد مطالعه قرار گرفته است. ارقام عملی که نشان دهنده ویژگی های مردانه سنتی هستند، با پسران محبوب است که احتمال بیشتری برای انتخاب اسباب بازی هایی دارند که دارای پیوند به ابزار، حمل و نقل، گاراژ، ماشین آلات و تجهیزات نظامی هستند. عروسک ها برای دختران تمایل به نشان دادن ویژگی های زنانه دارند و با لوازم جانبی مانند لباس، لوازم آشپزخانه، وسایل آشپزخانه، مبلمان و طلا و جواهر عرضه می شوند.

Pediophobia ترس از عروسک ها یا اشیاء مشابه است. روانشناس Ernst Jentsch تئوری کرد که این احساسات ناخوشایند بوجود می آیند زمانی که یک عدم اطمینان فکری در مورد اینکه آیا یک شی زنده است یا نه، وجود دارد. سیگموند فروید بر این نظریه ها تکامل یافته است.ژاپنی روباتیک Masahiro Mori در این نظریه ها برای توسعه فرضیه غار بی نظیر گسترش داد: اگر یک جسم به اندازه کافی غیر انسانی باشد، ویژگی های انسانی آن را برجسته می کند و دلگرم کننده است؛ با این حال، اگر این شی به آستانه مشخصی از ظاهر انسان بپردازد، ویژگی های غیر انسانی آن بی نظیر و بی نظیر خواهد بود.

بیمارستان عروسکی

Raggedy Ann و Raggedy Andy، که توسط Johnny Gruelle، 1920 نشان داده شده است

یک بیمارستان عکاسی یک کارگاه آموزشی است که متخصص در بازسازی یا تعمیر عروسک ها است.  بیمارستان های عروسکی را می توان در کشورهای جهان یافت. یکی از قدیمی ترین بیمارستان های عکاسی در لیسبون، پرتغال در سال 1830،  و یکی دیگر در ملبورن تاسیس شد، که اولین بار در سال 1888 در استرالیا تاسیس شد.  یک انجمن پزشکان عروسک در ایالات متحده وجود دارد.  هنری لونای که 43 سال از فروش خود در عروسک خود در شمال شرقی پاریس است، می گوید که او طی بیش از 30 هزار عروسک خود را در طول زندگی حرفه ای خود بازسازی کرده است. اکثر مشتریان کودکان نیستند، بلکه بزرگسالان 50 تا 60 ساله هستند.  برخی از مارک های عروسک، مانند دختر آمریکایی و مادام الکساندر، همچنین خدمات عروسکی بیمارستان عروسک خود را ارائه می دهند.

 

عروسک ها و داستان های کودکان

بسیاری از کتاب ها با داستان عروسک ها، از جمله Wilhelmina، مقابله می کنند. ماجراهای یک عروسک هلندی، توسط نورا پیت تیلور، که توسط گلادیس هال ساخته شده است.  عروسک گرگ ها در تعدادی از داستان های کودکان برجسته شده است، مانند شخصیت Golliwogg قرن نوزدهم در “ماجراهای دو عروسک هلندی” و “Golliwogg” توسط برتا آپتون و فلورانس کاپتون اپتون  و Raggedy Ann در کتابهای جانی گروول چاپلین در سال 1918 منتشر شده است. عروسک تنها یک کتاب کودک 1957 توسط نویسنده دائم رایت است. داستان، از طریق متن و عکس ها، در مورد یک عروسک به نام ادیث و دو خرس عروسکی است.

منابع:

ویکی پدیا

دانشنامه نمیک از تمامی هنردوستان ،اساتید ایران برای پیشرفت ایران عزیزمان در تمامی زمینه ها دعوت به همکاری می نماید شما عزیزان با با دادن نظر و ارسال اطلاعات تکمیلی خود در این زمینه برای پیشرفت کشور عزیزمان در علم و فن آوری میتوانید باعث پیشرفت و تکامل کشور شوید

راهای ارتباط با ما

ایمیل : info@nmik.ir

برای سهولت ارسال نظرات و ارتقاء دانشنامه شما همچنین میتوانید متن و عکسهای خود را در وات ساپ با این شماره :09014465636 ارسال نمایید.

با تشکر تیم نمیک