17/01/2022

نمیک

گروه پژوهشی توسعه فناوری نمیک

7 عجایب آینده نزدیک از فناوری سبز مدرن

7 عجایب آینده نزدیک از فناوری سبز مدرن

در کوتاه مدت آن یک ساختار است که مانند یک پوست عمل می کند. این شامل توربین های مینی باد ساخته شده از میکرو ارگانیسم هایی است که انرژی از باد و نور خورشید تولید می کنند.

7 عجایب آینده نزدیک از فناوری سبز مدرن

در کوتاه مدت آن یک ساختار است که مانند یک پوست عمل می کند. این شامل توربین های مینی باد ساخته شده از میکرو ارگانیسم هایی است که انرژی از باد و نور خورشید تولید می کنند. NVS پس از دیدن تمام پروژه های غول پیکر (مانند آنچه که در بالا ذکر شد) در سراسر جهان ساخته شده است به عنوان یک جایگزین کوچک. به نظر می رسد که به نظر سبز، باید بزرگ فکر کنید و چیزهایی را که به شدت بزرگ است، بسازید. این مفهوم تلاش می کند که معماران و طراحان در مقیاس کوچکتر فکر کنند و آن را به ساختمان های موجود، خانه ها و سازه ها یا حتی تونل ها و موانع تولید انرژی تبدیل کنند.

7 عجایب آینده نزدیک از فناوری سبز مدرن

معماری سبز
معماری سبز به شکل های فراوانی می آید، هرچند اخیرا به نظر می رسد که این شکل ها غریب تر از همیشه است. مزارع آسمان خراش شهری؟ شناور شهرهای اکو؟ برجهای خورشیدی درخشان؟ آسمان خراش های توربینی؟ گردآورنده های باد مغناطیسی کجا پایان می یابد ؟! با تمام این فن آوری های در حال ظهور سبز به نظر می رسید زمان مناسب برای نگاهی به هفت طرح شگفت انگیز واقعی و مفهومی در حال حاضر در خط مقدم نوآوری زیست محیطی. این نمونه ها محدودیت های معماری زیست محیطی و گفتمان طراحی شهری معاصر را به نمایش می گذارد. [این مقاله با کمک سخاوتمندانه ای از آگوستین اوگگی به عنوان بخشی از مجموعه ما در مورد هنر سبز، طراحی و فناوری ایجاد شده است.)

7 عجایب آینده نزدیک از فناوری سبز مدرنجزایر اقیانوس کوهستانی

به اصطلاح پروژه لیلیپت شاید از این شگفت انگیزترین تصاویر فوق العاده باشد و مطمئنا دورترین ساخته شده است، اما مفهوم آن بسیار شگفت انگیز است. این ایده این است که یک سری از جزایر اقیانوس کوهستانی که خودکفا هستند شناور باشند. هر یک قادر به ساخت 50،000 ساکن خواهد بود و از تنوع زیستی زیادی حمایت خواهد کرد. جمع آوری استخر های واقع در مراکز آنها آب جمع آوری و فیلتر برای استفاده در هیئت مدیره. این ها مکان هایی برای آدم های ماجراجو و پناهندگان می باشند به طور مشابه به دلیل افزایش سطح آب در سراسر جهان و تهدید زیستگاه های بسیاری، به خصوص جزایر.

مرکز تجارت جهانی بحرین

برجسته ترین ویژگی مرکز تجارت جهانی بحرین، بدون شک، سه توربین بادی بزرگ است که بین دو برج ساختمان اصلی تشکیل شده است. هر یک از این توربین های 80 فوت از یک پل بین برج ها. شکل برج های خود را کانال و سرعت هوا در حال حرکت بین آنها که کمک خواهد ساخت که ساختمان حتی بیشتر قدرت. این تا کنون بزرگترین طراحی بادی است که تا به امروز در یک پروژه ساختمان گسترده ساخته شده است.

توربین بادی MagLev

توربین بادی MagLev یک گام بزرگ در دنیای قدرت باد است. با استفاده از magnetism برای اصلاح اصطکاک تیغه ها از بین می رود و قدرت بیشتری می تواند بدون هیچ هزینه اضافی تولید شود (از آنجا که مغناطیس نیاز به انرژی برای اجرا ندارد). MagLev دارای سرعت آستانه کم برای تولید انرژی است، می تواند از لحاظ نظری برای قرن ها زنده بماند و بتواند به 750،000 خانه قدرت برساند. اگرچه سرمایه گذاری اولیه شامل صدها میلیون دلار بود، بازپرداخت بالقوه بسیار زیاد است.

برج خورشیدی درخشان

این برج خورشیدی درخشان به نظر می رسد چیزی مستقیم از کتاب مقدس است. درخشان درخشان سفید آن را مانند یک انگشت بزرگ (غول پیکر) در وسط حومه نورد در اسپانیا است. پس چی؟ خوب، این اولین نیروگاه تجاری اروپا است که انرژی خورشید را مهار می کند. چگونه کار می کند؟ اشعه خورشید همه در یک نقطه از برج قرار دارد و آب را در آن نقطه به بخار تبدیل می کند. بخار به نوبه خود از طریق توربین حرکت می کند و انرژی تولید می کند. فرایند عجیب و غریب اما کاربردی.

7 عجایب آینده نزدیک از فناوری سبز مدرن

مزارع آسمان خراش شهری

مزارع آسمان خراش شهری هنوز در حال حاضر صرفا مفهومی هستند، اما گزاره های نظری شگفت انگیز هستند. آنها مواد غذایی محلی را در مراکز شهری بسته بندی شده فراهم می کنند. برخی از این طرح ها شامل سیستم های بارگیری مجدد باران و سایر استراتژی های پایدار در نظر گرفته شده برای به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی و به حداکثر رساندن بهره وری آنها است. با این حال، آنها در مقیاس وسیع هستند و هزینه زیادی برای ساختن هزینه می کنند. این هزینه های اولیه بزرگ بخشی از آنچه آنها را از تولید خارج می کند.

7 عجایب آینده نزدیک از فناوری سبز مدرن

شهرک دونگتن

شهرک دونگتن، اولین شهر جهان است که نه تنها محیط زیست بلکه یک شهر پایدار اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است. این سایت بیش از 50 مایل مربع و تقسیم بین مناطق کشاورزی و شهری است. شهر بر باد و انرژی خورشیدی و استراتژی های کشاورزی ارگانیک متکی است. حمل و نقل عمومی کاملا آزاد می شود. از بسیاری جهات این یک نمونه اولیه برای برنامه ریزی شهر در مقیاس بزرگ در یک منظر کاملا سازگار با محیط زیست است.

7 عجایب آینده نزدیک از فناوری سبز مدرن

فانوس دریای

آسمان خراش به اصطلاح فانوس دریایی یک آسمانخراش دفتر 1000 فوت است که برای استفاده از تقریبا نصف آب و انرژی یک ساختمان بلند بالا طراحی شده است. طراحی برج استفاده از مجموعه انرژی خورشیدی و تکنیک های باد سازی همراه با استراتژی هایی برای کاهش استفاده و بهبود بازیابی انرژی و آب درون ساختمان است. اگر / در زمان ساخته شده، این ساختمان نمونه ای از نمونه کار برای طراحی سبز آینده در ساخت و ساز شهری شهری خواهد بود.

7 عجایب آینده نزدیک از فناوری سبز مدرن

در حالی که این پروژه ها به لحاظ دامنه، مقیاس و نوآوری بسیار چشمگیر هستند، بسیاری از آنها گران هستند و برای تکثیر آنها دشوار است. به طور خلاصه، آنها یک راه حل بزرگ در مقیاس یک مشکل فراگیر است که در همه مقیاس ها با توجه به پایداری در طراحی وجود دارد. بنابراین جواب چیست؟ خوب، برخی از طراحان با جایگزین هایی که برای مقیاس های مختلف و در بودجه های محدود تر طراحی شده اند، ارائه شده اند. Nano Vent-Skog Agustin Otegui یک مثال کامل است.

گروه آموزشی نمیک

دانشنامه نمیک از تمامی هنردوستان ،اساتید ایران برای پیشرفت ایران عزیزمان در تمامی زمینه ها دعوت به همکاری می نماید شما عزیزان با با دادن نظر و ارسال اطلاعات تکمیلی خود در این زمینه برای پیشرفت کشور عزیزمان در علم و فن آوری میتوانید باعث پیشرفت و تکامل کشور شوید

راهای ارتباط با ما

ایمیل : info@nmik.ir

برای سهولت ارسال نظرات و ارتقاء دانشنامه شما همچنین میتوانید متن و عکسهای خود را در وات ساپ با این شماره :09014465636 ارسال نمایید.

با تشکر تیم نمیک