28/06/2022

نمیک

گروه پژوهشی توسعه فناوری نمیک

7عجایب زیر آب از جهان

7عجایب زیر آب از جهان

7 ثروت تاریخ بشر در شهرهای باستانی در پایین دریاچه ها، دریاها و اقیانوس های جهان غوطه ور است. بعضی از این مراکز شهری هزاران سال پیش از طریق زمین لرزه، سونامی یا سایر بلایای طبیعی به آب منتقل شدند.

7عجایب زیر آب از جهان

7عجایب زیر آب از جهان

7 ثروت تاریخ بشر در شهرهای باستانی در پایین دریاچه ها، دریاها و اقیانوس های جهان غوطه ور است. بعضی از این مراکز شهری هزاران سال پیش از طریق زمین لرزه، سونامی یا سایر بلایای طبیعی به آب منتقل شدند. بسیاری از rui اخیرا کشف شده اند، به طور تصادفی و یا از طریق نوآوری های فن آوری های نوظهور. برخی حتی باعث شده که دانشمندان تاریخ تاریخ تمدن بشری را مورد پرسش قرار دهند.

7عجایب زیر آب از جهان

(بررسی کامل مجموعه ای از زیردریایی و تنوع اقیانوسی.)

اسکندریه، مصر: در کنار سواحل اسکندریه، شهر اسکندر کبیر، آنچه که اعتقاد بر این است که خرابه های سلطنتی کلئوپاترا دروغ است. اعتقاد بر این است که زمین لرزه ها بیش از 1500 سال پیش مسئولیت ریخته شدن این دریا را، همراه با مصنوعات، مجسمه ها و سایر قسمت های کاخ کلئوپاترا را بر عهده داشتند. شهر اسکندریه حتی قصد دارد تورهای زیر آب این تعجب را ارائه دهد.

7عجایب زیر آب از جهان

خلیج کامبای، هند: چند سال پیش بقایای یک شهر بزرگ 9،500 ساله کشف شد. این ویرانی غرق شده معماری بی نقص و بقای انسان است. به طور قابل ملاحظه ای بیشتر از 5000 سال طول می کشد تا تمام یافته های این منطقه را به دست بیاورد و مورخان را مجبور به درک خود درباره تاریخ تمدن در منطقه می کند. این یافته به نام Dwarka یا “شهر طلایی” نامگذاری شده است، پس از آنکه یک شهر باستانی در دریا متعلق به خدای کریشنا هندو بود.

7عجایب زیر آب از جهان

کوان Phayao، تایلند: به خودی خود ممکن است غیر معمول نیست، یک معبد تایلندی 500 ساله در پایین Phayao دریاچه نشسته است. چه چیزی باعث این عجیب و غریب می شود این است که دریاچه عملا حدود 70 سال پیش عمدا ساخته شده است و بحث های اخیر در زمینه بازگرداندن معبد به هزینه میلیاردها دلار بوده است. با این حال، این خرابه ها به عنوان یک زیستگاه برای ماهی هایی است که بسیاری از آنها مدعی هستند باید باقی بمانند.

7عجایب زیر آب از جهان

Yonaguni-Jima، Japan: حدود 20 سال پیش توسط یک راهنمای تور غواصی کشف شد، اختلافات در اطراف یک اهرام مرموز که در ساحل ژاپن یافت شده است. به نظر می رسد که این سازه ها به درستی از سنگ بستر در فرآیند تراایستگی استفاده شده است، با استفاده از ابزارهایی که قبلا به فرهنگ های قدیم منطقه موجود نبود.

7عجایب زیر آب از جهان

هاوانا، کوبا: گروهی از دانشمندان همچنان برای کشف ویرانه های میگالی که در کانال یوکاتان در نزدیکی کوبا یافت می شوند. آنها شواهدی از یک محیط گسترده شهری کشف شده برای مایل در امتداد ساحل اقیانوس یافتند. بعضی معتقدند که تمدن که در آن ساکنان پیش از همه همه فرهنگ های شناخته شده آمریکایی باستان است. تا کنون تنها مدل های کامپیوتری این شهر زیر آب زیرزمینی اسرار آمیز وجود دارد.

7عجایب زیر آب از جهان

دریای شمال، اروپا: به تازگی در دریای شمال، چشم انداز طبیعت گم شده، زمانی که توسط شکارچیان انسان بیش از 10،000 سال پیش اشغال شده بود. اکنون رودخانه ها، دریاچه ها و اقیانوس ها در پایین دریا قرار گرفته اند که تنها از طریق نقشه برداری دیجیتال شناخته شده است. دانشمندان تصور می کنند که این چشم انداز به خوبی حفظ شده در قلب یک تمدن باستانی در سراسر اروپا گسترش یافته است.

7عجایب زیر آب از جهان

آتلانتیس، قطب جنوب؟ بیش از یک صد سال پیش، یک مدیر موزه در استانبول کشف قابل توجهی کرد. در حال بررسی یک نقشه باستانی در پوست ژاول، او یک مکان را به عنوان یک زنجیره کوهستانی که در آن امروز قطب جنوب یافت می شود پیدا کرد. این نقشه، شگفت آور، یکی از شواهد بسیاری است که مردم برای ادعای آن ادعا می کنند که در واقع، قطب جنوب قومی افسانهای از آتلانتیس است. شواهد دیگر شامل کشف اخیر (از طریق تکنولوژی سونار) زمین تحت قطب جنوب و همچنین سیستم های نقشه برداری استفاده شده توسط کارتوگرافی های باستانی است که نشان می دهد آتلانتیس ممکن است از دریای مدیترانه واقع شده باشد.

 

گروه آموزشی نمیک

دانشنامه نمیک از تمامی هنردوستان ،اساتید ایران برای پیشرفت ایران عزیزمان در تمامی زمینه ها دعوت به همکاری می نماید شما عزیزان با با دادن نظر و ارسال اطلاعات تکمیلی خود در این زمینه برای پیشرفت کشور عزیزمان در علم و فن آوری میتوانید باعث پیشرفت و تکامل کشور شوید

راهای ارتباط با ما

ایمیل : info@nmik.ir

برای سهولت ارسال نظرات و ارتقاء دانشنامه شما همچنین میتوانید متن و عکسهای خود را در وات ساپ با این شماره :09014465636 ارسال نمایید.

با تشکر تیم نمیک