28/06/2022

نمیک

گروه پژوهشی توسعه فناوری نمیک

7 جزیره عجایب جهان

آیا می دانستید که یکی از هر ده نفر در جهان در یک جزیره زندگی می کند؟ حتی یک کلمه برای "دلهره و یا جاذبه قوی برای جزیره" وجود دارد -اسلومانی! از مکان های بهشت ​​تا آخرین پناه دزدان دریایی هر یک از این جزیره حداقل یک رکورد جهانی را تعیین کرده است و برخی از آنها داستان هایی هستند

7 جزیره عجایب جهان

7 جزیره عجایب جهان

آیا می دانستید که یکی از هر ده نفر در جهان در یک جزیره زندگی می کند؟ حتی یک کلمه برای “دلهره و یا جاذبه قوی برای جزیره” وجود دارد -اسلومانی! از مکان های بهشت ​​تا آخرین پناه دزدان دریایی هر یک از این جزیره حداقل یک رکورد جهانی را تعیین کرده است و برخی از آنها داستان هایی هستند که واقعا غریبانه از داستان هستند. از بزرگترین و بزرگترین تا دورترین، مرموز، مرگبار و کم جمعیت، در اینجا هفت جزیره شگفت انگیز از سراسر جهان است.

7 جزیره عجایب جهان

جزایر Pitcairn برای شناختن خانه های نوادگان شورشیان Bounty HMS و Tahitians که با آنها همراه بودند، شناخته شده ترین رویداد در کتاب ها و فیلم های متعدد است. با توجه به نفوذ، قحطی و بیماری، بسیاری از تعطیلات اولیه جزیره از بین رفت. امروزه Pitcairn تنها 50 نفر را شامل می شود (از نه خانواده) و همچنین دارای مجوز کمترین جمعیت در جهان است. خرابه HMS Bounty هنوز در زیر آب از سواحل جزیره اصلی ساکن دیده می شود و نسل های تاهیتی / اروپایی زبان منحصر به فردی دارند: ترکیبی از تاهیتی و انگلیسی به نام Pitkern.

7 جزیره عجایب جهان

7 جزیره عجایب جهان

پالمیرا ترکیبی از کلاسیک های کلاسیک جزیره است. به طور همزمان یک نوع از جزیره بهشت ​​جزیره و همچنین یک منبع مرموز از خرافات است. تاریخ طولانی آن عجیب و غریب شامل گنجینه دزدان دریایی خزنده، مرگ و میر غم انگیز، خرابی های کشتی، استفاده نظامی و رها کردن و قتل دو قاتل اخیر دو زوج تعطیل است. بعضی ها معتقدند که این جزیره لعنت است، اما حتی عقل گرایان از تعداد رویدادهای عجیب و غریب که از زمان کشف آن در دهه 1700 به جزیره خزنده اند، شگفت زده شده اند. این کشور در حال حاضر تنها منطقه غیرقانونی در ایالات متحده است.

7 جزیره عجایب جهان

Bouvet جزیره دور افتاده ترین جزیره در جهان است. تقریبا 75 مایل مربع از سطح عمدتا توسط یخچال ها پوشیده شده است و در جزیره به جز مرغ، مهر و موم، دریاها و پنگوئن ها بسیار کم است. با این حال، این جزیره در مرکز برخی از اسرار عجیب و غریب قرار دارد. کشف نخستین این جزیره جزیره دوم را که در آن هیچ وقت دیده نشد، ثبت کرد. در 1960s یک قایق نجات در جزیره یافت شد، هر چند که هیچ چیز از مسافر او دیده نشد. در تصاویر ماهواره ای فوق، می توان آن را تنها با اختلالات تشخیص در الگوهای آب و هوایی انتخاب کرد.

7 جزیره عجایب جهان

7 جزیره عجایب جهان
7 جزیره عجایب جهان

Tristan da Cunha یکی از بزرگترین گروه های جزایر ساکن در جهان است، هزاران مایل از جنوب امریکا و آفریقای جنوبی عمیق در اقیانوس اطلس است. در میان دیگر گونه های بومی عجیب و غریب، جزیره غیر قابل دسترس است که به کوچکترین پرنده پرنده پرواز است. تنها 272 نفر در جزایر زندگی می کنند. جزایر دیده اند که سهم مشکلات را به همراه داشته است، که در طول قرن ها به خاطر ده ها کشتی کشته شده متهم شده است. اخیرا، در دهه 1960، در طول یک فوران آتشفشانی که چندین ساختمان را در این جزیره نابود کرد، مردم باید موقتا تخلیه شوند.

7 جزیره عجایب جهان

اسقف راک کتاب گینس رکوردهای جهانی را به عنوان کوچکترین جزیره در جهان نگه می دارد. فانوس شگفت انگیز، ساخته شده در سال 1858، تنها چیزی است که در این جزیره کوچک در ساحل بریتانیا قرار دارد. اولین فانوس دریایی که در جزیره نصب شده بود، قبل از اینکه بتواند تکمیل شود، شستشو داده شد. فانوس جاری برای بیش از یک قرن توانسته است جریان و باد را زنده نگه دارد. در زمان های گذشته، جنایتکاران محکوم به نان و آب در این جزیره برای مرگ جان خود را از دست دادند.

7 جزیره عجایب جهان

نائورو کوچکترین کشور جزیره مستقل در جهان است. این جزیره اقیانوس آرام تنها 8 مایل مربع است و سومین کشور کوچک جهان در کنار موناکو و شهر واتیکان است. هنگامی که ذخایر طبیعی فسفات آن تخلیه شد، این کشور جزیره یکبار غنی برای اولین بار به یک پناهگاه برای پولشویی تبدیل شد و پس از آن به دنبال کمک از استرالیا بود. این جزیره از آن زمان به عنوان ایستگاه راه برای پناهجویان به دنبال ورود به زمین پایین زیر تبدیل شده است.

7 جزیره عجایب جهان

دبی جزیره ای است که به طور فزاینده ای از جزیره های به دست انسان ساخته شده و هیجان انگیز است که تاکنون بزرگترین در جهان است. این جزایر، به شکل همه چیز از یک نخل به جهان خودساخته شده هستند و تشکیل عملیات گسترده ترین زمین در تمام دوران می باشند. دبی شهری که به رسمیت شناخته شده است و نفت، منبع اصلی ثروت آن، تنها تا مدت طولانی ادامه خواهد یافت. با این جزایر مانند این و صنعت گردشگری پر رونق در اطراف آنها، شک ندارم که دبی از ذخایر نفت خود فراتر برودو دیگر نیازی به فروش نفت نداشته و تنها از صنعت توریست درامد بسیاری کسب کند دبی شهری با آب و هوای گرم و بد می باشد

گروه آموزشی نمیک

دانشنامه نمیک از تمامی هنردوستان ،اساتید ایران برای پیشرفت ایران عزیزمان در تمامی زمینه ها دعوت به همکاری می نماید شما عزیزان با با دادن نظر و ارسال اطلاعات تکمیلی خود در این زمینه برای پیشرفت کشور عزیزمان در علم و فن آوری میتوانید باعث پیشرفت و تکامل کشور شوید

راهای ارتباط با ما

ایمیل : info@nmik.ir

برای سهولت ارسال نظرات و ارتقاء دانشنامه شما همچنین میتوانید متن و عکسهای خود را در وات ساپ با این شماره :09014465636 ارسال نمایید.

با تشکر تیم نمیک