22/01/2021

نمیک

گروه پژوهشی توسعه فناوری نمیک

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

چه تصویری خلق می کنید؟نقاشی چگونه آغاز می شود. شما یک اژدها قدرتمند را در ذهن خود می بینید، سر و بدن ترسناک، مقیاس های شفاف، بال های شگفت انگیز، دم های طولانی با یک ردیف از سنبله ها ... این بسیار واقعی است که تقریبا می توانید آن را لمس کنید!

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

 

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

چگونه ياد بگيريم که نقاشي کنيم: مرحله دوم

چه چیزی میخواهید خلق کنید؟

همه ما براي بچه ها نقاشی کرده ایم. پس نقاشی برای انها آسان بود، مهم نيست که آيا شما استفاده از مداد رنگي، يک چوب، يا انگشت خود را در يک پنجره بخار. اما حتي ممکن است متوجه شده باشيد که بعضي از کودکان بهتر از شما هستند. نه اينکه شما مي دانستيد که ان چیزی که میخواستید بکشید چيست .هر زماني که شما شنيده ايد که شخص ديگري مورد ستايش قرار گرفته و کار خود را ناديده گرفته، احساس بدي و بدتري مي کنيد. در نهايت، شما در نقاشي قرار داريد چرا اگر کسي مراقبت نکرد، چرا به نقاشی ادامه مي دهيد؟

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

چه چیزی ایجاد می کنید؟
شما می توانید قرعه کشی کنید، آن را می دانید. شما می توانید یک مداد نگه دارید، شما می توانید خطوط، اما به نوعی آنها نمی خواهند به شما گوش می دهند. تا زمانی که چیزی را که دقت لازم را نداشته اید رسم کنید، چیزی شبیه به هم می آید، درست کار می کند. اما هر بار که سعی می کنید از یک مرجع استفاده کنید، نسبت ها خیلی کم است که ترسناک است.

چرا این اتفاق می افتد؟ چیزی با شما اشتباه است؟ چشمانت خوب است، دست تو خوب است … چرا نمی توانی چیزی را ببینی؟ به نظر می رسد بسیار آسان است

بسیاری از چیزهایی که ما در زندگی انجام می دهیم به آسانی به نظر می رسد زیرا آنها به صورت اتوماتیک به ما هستند. اما اگر سعی کردید آنها را به کسی که هرگز آنها را انجام نداده بود توضیح دهید، می دانید که پیچیده هستند. فقط سعی کنید در هنگام قدم زدن روی مراحل خود تمرکز کنید

اتوماسیون عالی است، به شما اجازه می دهد تا چیزهای خاصی را بدون زحمت و تقریبا جادویی انجام دهید. با این حال، برای رسیدن به این حالت، ابتدا باید تلاش کنید. هنگامی که ابتدا یاد بگیرید چگونه به درایو، تا حد زیادی تمرکز بر این است که کاملا قریب به اتفاق است. اما بعد از چند تمرین، شما قادر به صحبت کردن و گوش دادن به رادیو هنگام رانندگی هستید، و شما هنوز هم توجه کافی به دیدن عابر پیاده دارید.

هنرمندان حرفه ای نقاشی را آسان می کنند، اما فقط به این دلیل که برای آنها زودتر در زندگی آنها دشوار بود. هنگامی که شما خود را مجبور می کنید تا چیزهای پیچیده را بارها و بارها ترسیم کنید، و آنها به همان اندازه در نظر گرفته نمی شوند، این به این معنی است که شما این واقعیت ساده را نادیده می گیرید. باید این کار را برای انجام این کار یاد بگیرید.

گروه آموزشی نمیک

این دومین بخش از مجموعه مقدماتی طراحی است. در بخش اول ما یاد گرفتیم چگونه این ابزار را کنترل کنیم تا تمرینات آینده شما را مختل نکنیم. اگر هنوز با آن مشکلی دارید، قبل از پایان دادن به این قسمت، این بخش را شروع نکنید! بسیار مهم است که این کار را با سرعت خود انجام دهید. بیا اینجا، زمانی که شما واقعا آماده، در غیر این صورت شما را سخت تر از آن نیاز است.

همچنین، اگر شما در این مجموعه جدید هستید و مطمئن هستید که نیازی به تمرین مهارتهای دستی ندارید، به هر حال بخش اول را بخوانید. شما یک مقدمه بسیار مهم و نکات کلی درباره یادگیری خواهید یافت.

چه چیزی برای یادگیری وجود دارد
چیزهایی هستند که به صورت آگاهانه یاد می گیرید، چیزهایی که کاملا قابل توضیح هستند. طراحی دقیق یکی از آنها نیست. این یکی از “مهارت های ذهنی” است، به این معنا که از ذهن شما به جای اینکه به صورت آگاهانه توسط شما یاد بگیرد، یاد می گیرد. به عنوان مثال، به عنوان یک کودک شما متوجه شدید که دیدگاه چگونه کار کرد. به همین دلیل است که در حال حاضر شما از جهان دائما در حال حرکت و تغییر اندازه در حال حرکت به شما نمی ترسم. اما آیا شما آگاهانه قوانین منظر را می دانید؟

این “مهارت های ذهن” بسیار آسان است برای یادگیری – و بسیار سخت در همان زمان. آنها سخت هستند، زیرا نمی توانید آنها را آگاهانه یاد بگیرید. شما نمی توانید یک کتاب در مورد آنها بخوانید، و شما نمی توانید به یک سخنرانی گوش کنید، به خانه برگردید و فقط آنها را بدانید. شما نمیتوانید آنها را یاد بگیرید – این تنها ذهن شماست که میتواند آن را انجام دهد.

و ذهن بهتر از طریق تکرار یاد می گیرد. این سادگی این است. شما فقط باید تمرین کنید و تمرین کنید تا زمانی که اتوماتیک شروع شود. این نشانه ای است که ذهن شما آن را درک می کند! آسان نیست، این نیست؟

خوب، اگر آن را آسان بود، شما در حال حاضر استاد کپی کردن منابع است. آیا شما آن را چند بار تمرین کرده اید؟ مهارت های دستی شما قطعا توسعه یافته است، اما مشکل شما با مقادیر حل نشده است. این به این دلیل است که شما در همان زمان تمرینات مختلفی انجام دادید. حتی اگر شما در یکی از آنها پیشرفت کردید، به دلیل اشتباهات دیگر قابل مشاهده نیست.

این چیزی است که در این مرحله است. من تمرینات ساده ای را به شما نشان می دهم، هر کدام با تمرکز بر یک قسمت کمی از مشکل. به این ترتیب شما به وضوح پیشرفت خود را می بینید و حتی اگر این نقاشی ها هیچ ارزش تحسین برانگیزی نداشته باشند، می توانید مهارت های مورد استفاده در اینجا را به کارهای “واقعی” خود انتقال دهید نه تنها برای کپی کردن ارجاعات بلکه برای همه چیز !

آنچه که در هنگام تمرین باید در ذهن داشته باشید:

هرگز فراموش نکنید که شما آن را انجام می دهید زیرا می خواهید. هیچ کس شما را مجبور نمی کند و شما هیچ تعهدی برای رسیدن به آن ندارید.
این کاملا طبیعی است وقتی که بد می شود. تو یاد گرفتی اگر انتظار داشتید که نقاشی های خود هر بار به خوبی ظاهر شود، چرا یاد می گیرید؟ هیچ نتیجه ای اشتباه نیست، اما با انتظارات شما در مورد آن.
هر تمرین براساس مهارتهای به دست آمده در مرحله اول استوار است. بنابراین، آخرین موارد ممکن است قبل از انجام برخی کارها غیرممکن باشد. خودتان را فشار ندهید، آن را آسان کنید بیش از حد بلند پروازانه ممکن است پیشرفت شما را کند کند!
طول میکشه. هر روز مقدار زیادی وقت نیاز ندارد (بخش قبلی برای اطلاعات بیشتر را ببینید)، اما باید یک تمرین منظم و ثابت باشد.
ممکن است لحظاتی وجود داشته باشد که احساس ناراحتی کنید. این احساس “کشش ذهنی” یک نشانه واضح است که شما در حال کار بر روی “عضله ذهن” طولانی مدت استفاده می کنید. ممکن است در یک روش عجیب دردناک باشد، اما این یک سیگنال مستقیم است که شما چیز جدیدی یاد می گیرید! یاد بگیرید که این احساس را بپذیرید و آن را به عنوان بهانه ای برای انجام کاری که بیشتر لذت بخش است استفاده نکنید.
برای برخی از زمان ها از نقاشی های جدی استفاده کنید. به این ترتیب شما از اینکه ناامید نشوید جلوگیری کنید (اگر انتظار داشته باشید پس از یک جلسه تمرین بسیار بهتر باشید) و زمانی که آماده باشید، یک تعجب دلپذیر خواهید داشت.
همیشه یک جلسه را با گرما شروع کنید، همچنین در قسمت قبلی توضیح داده شده است.
استفاده از خطوط مداوم فقط برای اشکال کوچک. برای طراحی در مقیاس بزرگتر، از “خطوط نرم” توصیف شده در بخش قبلی استفاده کنید.

1. فاصله بین نقطه ها را اندازه گیری کنید
بیایید به آرامی شروع کنیم دو نقطه را با فاصله تصادفی در میان بکشید. سپس یک نقطه دیگر را قرعه کشی کنید، تلاش برای استفاده از همان فاصله. آن را چندین بار در جهات مختلف تکرار کنید و همچنین از خطوط مورب استفاده کنید. هر بار که این تمرین را انجام می دهید، فاصله ای متفاوت بگیرید. فاصله دورتر، ورزش بیشتر به چالش کشیدن است.

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

این تمرین:

“ذهن شما را گرم می کند” برای کار با مقادیر
بر روی دیدن فاصله، پایه نسبت است
بسیار ساده است در ساخت و ساز – تنها یک نوع اشتباه است که می توانید در اینجا ایجاد کنید!

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

گروه آموزشی نمیک

2. طول طول خطوط را کپی کنید
یک خط از طول تصادفی را رسم کنید سپس سعی کنید آن را یکبار دیگر زیر اصلی بکشید. پس از اتمام ستون، آنها را در دو طرف تکرار کنید. خطوط لازم نیست که کامل باشند (البته مطمئنا من نیستند)، اما اگر رسم آنها خیلی دشوار باشد، نشانه ای از مرحله اول شما نیست.

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

این تمرین:

نه فقط در مورد دیدن فاصله، بلکه در مورد تکرار آن است
دست ها، چشم ها و ذهن همه را با هم درگیر می کند
تمرینات را از مرحله اول در مورد کنترل خط گسترش می دهد

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

3. فاصله بین خطوط طول برابر را اندازه گیری کنید
یک خط از طول تصادفی را قرعه کشی کنید و سپس آن را یکبار دیگر بکشید. روند را با استفاده از همان فاصله ای که بین دو اولویت ظاهر شد، تکرار کنید. دیگر خطوط و فاصله، تمرین سخت تر است.

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

این تمرین:

سطح دیگری از دو مورد قبلی است
عضلات ذهن شما به شدت در حال افزایش است، زیرا شما در حال پردازش دو فاصله هستید. اجازه ندهید که شما را از بین ببرد!

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

4. قرعه کشی صلیب: مربع
ما در حال برداشتن سرعت در حال حاضر هستیم، بنابراین نگران نباشید اگر نفس بکشید. آغاز باید سخت باشد

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

یک خط از طول تصادفی را قرعه کشی کنید و سپس آن را در وسط با یک خط دیگر از همان طول متقابل کنید. “بستن” صلیب با خطوط بیشتری. بیشتر شبیه یک مربع به نظر می رسد، بهتر است. همین کار را با کراس چرخشی (45 درجه) انجام دهید.

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

این تمرین:

حاوی یک شاخص روشن از پیشرفت شما (چقدر squares مربع هستند)
مهارت های دستی خود را با کشیدن مربعات گسترش می دهد
شما را به دیدن زوایای معرفی می کند

5. رسم ستاره ها: حلقه ها
یک خط از طول تصادفی را رسم کنید آن را با یک خط از همان طول، اما در زاویه 45 درجه عبور کنید. یکی دیگر را اضافه کنید، با چرخش 45 درجه دیگر. انجام آن تا زمانی که شما چهار خط عبور از یکدیگر. ستاره را با یک دایره ببندید – خطوط بیشتری آن را لمس کنید، بهتر است.

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

این تمرین:

حاوی یک شاخص روشن از پیشرفت شما (اگر تمام خطوط دایره را لمس کنید)
بسیار پیچیده است: ترکیبی از دیدن فاصله، کپی کردن فاصله، زاویه دید و زاویه کپی است
مهارت های دستی خود را با کشیدن حلقه ها گسترش می دهد

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

6. مربع ها و حلقه ها را کپی کنید
یک دایره را بکشید، سپس یک مربع از اندازه مشابه در پایین. کپی دایره و مربع، تلاش برای دستیابی به هر اندازه یکسان در هر زمان. به یاد داشته باشید: اگر آن را خیلی سخت است، اشکال را “نرم”، با خطوط تکرار-همپوشانی قرعه کشی کنید.

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

این تمرین:

مهارت های دستی خود را با کشیدن حلقه ها و مربع ها گسترش می دهد
شما را به مفهوم “اندازه کلی” (طول های مختلف برای ایجاد یک شکل ترکیب می کند)
“دقت پیچیده” خود را آموزش می دهد – اولین گام برای کپی کردن شکل های پیچیده تر است

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

گروه آموزشی نمیک

7. مقیاس مربع و حلقه ها
یک دایره را بکشید و سپس نسخه کوچکتر آن را بکشید. همین کار را با مربع انجام دهید.

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

این تمرین:

مهارت های دستی خود را با کشیدن حلقه ها و مربع ها گسترش می دهد
اولین گام برای اندازه گیری مرجع است

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

8. کپی تصاویر ترکیبی
زمان برای ترکیب تمام مهارتهایی که شما در حال یادگیری به یک تمرین پیچیده، شبیه سازی آنچه که شما در حال انجام در هنگام طراحی از مرجع.

ترکیب اشکال: مربع، دایره، مستطیل، خط. سپس این رقم را با دقت بیشتری کپی کنید.

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

این تمرین:

تمام مهارت های قبلا تمرین را ترکیب می کند
یک شبیه سازی کپی مرجع 1: 1 است

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

9. کپی و مقیاس ترکیب ترکیب شده
باز هم، ترکیبی از اشکال مختلف را بکشید. این بار مستقیما آن را کپی نکنید؛ در عوض، مقیاس تمام اجزای در همان درجه.

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

این تمرین:

تمام مهارت های قبلا تمرین را ترکیب می کند
شبیه سازی کپی مقیاس شده است – مورد زمانی که ساده ترین از دست دادن نسبت

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

10. کپی و چرخش ترکیبات
ترکیب اشکال را بکشید. تمام اجزاء را کپی کنید، این بار همه آنها را به همان درجه چرخانید. بسیار بسیار مراقب باشید

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

گروه آموزشی نمیک

این تمرین:

تمام مهارت های قبلا تمرین را ترکیب می کند
حتی در یک مرجع مختلط، شما را برای دیدن نسبت های شما آموزش می دهد

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

11. کپی، مقیاس و چرخش ترکیب ترکیب شده
ترکیب اشکال را بکشید. اجزاء را کپی کنید، همه آنها را به دو روش تبدیل کنید: مقیاس بندی و چرخش. به طور متناقض، شما ممکن است آن را آسان تر از ورزش قبلی!

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

این تمرین:

تا حد زیادی درگیر انواع ذهن و عضلات است

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

12. کپی، مقیاس و چرخش شکل های صاف
بیایید این جلسه را با یک لهجه بسیار قوی به پایان برسانیم. شکل ساده و صاف را قرعه کشی کنید تبدیل آن به تمام راه ها: کپی 1: 1، مقیاس، چرخش، و ترکیب تحول.

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

گروه آموزشی نمیک

این تمرین:

بسیار سخت است
تا حد زیادی درگیر انواع ذهن و عضلات است
یک تمرین نهایی خوب است – زمانی که تمام قبلی ها خسته کننده شوند، این یکی به چالش کشیده می شود

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

آفرین!

گروه آموزشی نمیک
این مرحله دوم بود. اطمینان حاصل کنید که برای مدت طولانی اینجا بمانید. این ها تمرین آسان نیستند و سخت تر از آن ها برای شما مهم است که از طریق آنها کار کنید. وقت خود را به اندازه ی مورد نیاز خودتان بگذارید و حتی بیشتر از این!

چگونه می توانم بگویم چه زمانی باید متوقف شود؟ هنگامی که این تمرینات خسته کننده می شود، اما نه به شیوه ای غیرمعمول و خسته کننده – و نه من می توانم آن را با – من – چشم – بسته خسته کننده.

گام بعدی بعد از تسلط بر آنها، از یک مرجع است. با این حال، به یاد داشته باشید آن را تبدیل به طور کامل بی اهمیت است. این بستگی به میزان کار شما در این تمرین ها و آنچه که از آنها آموخته اید بستگی دارد.

بنابراین، این در مورد طراحی از مرجع بود. دفعه بعد ما قصد داریم به نقاشی از تخیل نگاه کنیم!

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

شما می توانید این تصویر را برای یادآوری سریع تمام تمرینات چاپ کنید

 

آموزش نقاشی مرحله 5 تصورات استفاده کنیم

آموزش نقاشی مرحله 4، سبک

آموزش نقاشی مرحله 3 تصورات استفاده کنیم

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

آموزش نقاشی مرحله 1، مهارت های دست

گروه آموزشی نمیک

دانشنامه نمیک از تمامی هنردوستان ،اساتید ایران برای پیشرفت ایران عزیزمان در تمامی زمینه ها دعوت به همکاری می نماید شما عزیزان با با دادن نظر و ارسال اطلاعات تکمیلی خود در این زمینه برای پیشرفت کشور عزیزمان در علم و فن آوری میتوانید باعث پیشرفت و تکامل کشور شوید

راهای ارتباط با ما

ایمیل : info@nmik.ir

برای سهولت ارسال نظرات و ارتقاء دانشنامه شما همچنین میتوانید متن و عکسهای خود را در وات ساپ با این شماره :09014465636 ارسال نمایید.

با تشکر تیم نمیک