23/01/2021

نمیک

گروه پژوهشی توسعه فناوری نمیک

آموزش نقاشی مرحله چهارم، سبک

آموزش نقاشی مرحله چهارم، سبک

چه تصویری خلق می کنید؟نقاشی چگونه آغاز می شود. شما یک اژدها قدرتمند را در ذهن خود می بینید، سر و بدن ترسناک، مقیاس های شفاف، بال های شگفت انگیز، دم های طولانی با یک ردیف از سنبله ها ... این بسیار واقعی است که تقریبا می توانید آن را لمس کنید!

آموزش نقاشی مرحله چهارم، سبک

آموزش نقاشی مرحله چهارم، سبک

طراحی چهره های زیادی دارد از یک طرف، ما تحسین واقع گرایانه از جهان اطراف ما را تحسین می کنیم، و از سوی دیگر ما به نظر می رسد از تحریف های آن لذت ببریم. حداقل، نوع خاصی از تحریف. تفاوت بین طراحی غیرواقعی شما و یک کار غیر واقعی از طرف حرفه ای چیست؟ آیا برخی از قوانین غیرواقعی وجود دارد که باید پیروی کرد؟ و چگونه می توانید یاد بگیرید که سبک حرفه ای خود را ایجاد کنید؟

آموزش نقاشی مرحله چهارم، سبک

چه چیزی ایجاد می کنید؟

امروز ما در حال تکمیل چگونگی یادگیری برای رسم مجموعه با مهارت بی بدیل همه آنها است. این بار من نمیتوانم به شما بگویم دقیقا چه کاری انجام دهم – این به جای مجموعه ای از پیشنهادهایی است که می توانید در مسیر توسعه خود استفاده کنید.

چه سبک و چه چیزی برای ما نیاز دارد؟
قبل از شروع، مقاله قدیمی من، واقعگرایی، نورپردازی و سبک در طراحی را بررسی کنید، در آن تعریف سبک را به تفصیل شرح دادم. درک این موضوع برای ایجاد سبک خود بسیار مهم است.

بیایید نقاشی را به یک مهارت دیگر مبتنی بر خط که در حال حاضر دارای نوشتن است، مقایسه کنید. آنها هر دو در مورد انتقال معنی از طریق نمایش بصری هستند. حتی اگر این معنای تنها یک باشد، راه های بی شماری برای نشان دادن آن وجود دارد.

آموزش نقاشی مرحله چهارم، سبک

هنگامی که شما یاد می گیرید چطور نوشتن کنید، اول این است که بدست آوردن توانایی نگه داشتن مداد / قلم به درستی و ایجاد علائم بی معنی با آن

(مرحله 1). سپس آن را در مورد کپی نشانه های معنی دقت

(مرحله 2). بعدها، شما یاد می گیرید چگونه کلمات را از ذهن خود به کاغذ ببرید تا دیگران بتوانند درک کنند

(مرحله 3). در نهایت، راه خود را برای طراحی این چیزها به سرعت و بدون زحمت، با ریتم طبیعی دست خود

(مرحله 4)، کار می کنید.

همانطور که می بینید، واقعا تفاوت بین این دو مهارت وجود ندارد. این بدان معنی است که شما در حال حاضر سبک خود را، سبک نوشتن است. کیفیت آن هیچ ارتباطی با توانایی شما برای رسم ندارد؛ برای مثال، دست خط من برای من حتی سخت است که بخوانم! شباهت واقعي در منشاء سبک وجود دارد.

دست خط شما یک نسخه تحریف شده از نامه های اصلی شما بود که مدتها پیش تدریس می شد. شما آنها را فقط تحقیر نکردید چرا که آنها آنها را دوست نداشتند – وقتی که سعی کردید سریعتر بشوید، “به هر حال” اتفاق افتاد. و شما حتی آن را به طور مستقیم انجام نیست. شما سعی نکردید به دنبال روش هایی برای اتصال سریعتر نامه ها یا تغییر شکل آنها برای جریان ساده تر بروید. حتی اکنون برای شما سخت است که این عناصر سبک خود را از حافظه توصیف کنید!

تنها دلیل آن این است که شما می خواهید معنی را در سریعترین و راحت تر انتقال دهید. اگرچه شما یک شکل مشخص از حروف یاد گرفتید، متوجه شدید که حتی اگر آنها را تغییر دادید، قابل درک باشد. مطمئنا محدودیتی برای انجام کاری وجود دارد، اما هنوز تغییرات بی شماری وجود دارد که میتوانید اعمال کنید.

آموزش نقاشی مرحله چهارم، سبک

به غیر از دست خط “کار” شما، شما همچنین قادر به ایجاد سبک های دیگر. آنها سریع نیستند و ممکن است به طور طبیعی به شما نرسند، اما آنها دارای وظایف ویژه هستند. شما می توانید با استفاده از یک سبک جداگانه هنگام خواندن اسناد و یا هنگام پر کردن یک دعوت عروسی. این سبک ها برای شما قابل بازیابی نیستند، اما هنگامی که تمرکز می کنید، می توانید آنها را کپی کنید.

آموزش نقاشی مرحله چهارم، سبک

آیا هنوز هم می توانید این قیاس را ببینید؟ ما یک سبک اصلی داریم که واقع گرایی است و می توان آن را بدون هیچ گونه وضوحی اصلاح کرد. درس مهم از این شباهت این است که نمیتوانید یک سبک را توسعه دهید اگر ابتدا نمیتوانید اصل را دوباره ایجاد کنید. یک سبک بر مبنای اصلاح، نه ایجاد است.

آیا سبک دارید؟
معنای مشترک “سبک” با “سبک توسعه یافته، منحصر به فرد، قابل تشخیص” ادغام شده است. به همین دلیل است که “او سبک دارد!” به عنوان یک تعریف، نه به عنوان یک واقعیت آشکار بیان می شود. داشتن سبک خاصی نیست این بدان معنی است که ویژگی های خاصی در طراحی های شما، به طور خاص یا نه.

سبک بر اساس قوانین است این تنها راه برای تبدیل شدن به چیزی است. اگر چیزی چیزی را توصیف نکنید، در هر کجا وجود ندارد، آن را در واقعیت یا فقط ذهن خود داشته باشید. بنابراین، عناصر تصادفی بیشتر در “سبک” خود وجود دارد، کمتر از سبک آن است. به عنوان مثال، اگر هر یک از گرگهای شما یک آناتومی متفاوت داشته باشد، این یک سبک نیست – این یک بازی حدس زده است.

آموزش نقاشی مرحله چهارم، سبک

آیا این یک سبک، دو سبک، سه سبک است …؟
سبکها خوب یا بد نیستند. “سبک بد” اصطلاح ذهنی است – برای شما، پیکاسو ممکن است سبک بدی باشد، زیرا شما رئالیسم را ترجیح می دهید. با این حال، “فقدان سبک” وجود دارد، و می توان آن را به صورت عینی مورد قضاوت قرار داد. اساسا، درصد تصادف در سبک شما است.

آن را تست کنید: چیزی را یک روز و همینطور یک هفته بعد بکشید. هرچه بیشتر آنها متفاوت باشند سبک شما کم است. و لازم نیست که همانطور که در تصویر بالا به شدت است. اگر عرض گردن تغییر کرده باشد، یا چشمها به گونه ای متفاوت قرار گرفته اند، این نشانه ای است که در تاریکی عکس می گیرید.

البته، یک چیز بد نیست! این طبیعی است که شما هنوز در حال یادگیری هستید. به تعداد این مرحله نگاه کنید. این آخرین، پیشرفته ترین است، زیرا …

رئالیسم اول می آید
این به این معنا نیست که من نسبت به سبک های دیگر، واقع گرایی را ترجیح می دهم، زیرا “بهتر” یا “زیباتر” است. حقیقت “واقعگرا” در طراحی است مترادف با “قابل تشخیص” است.

در چشمان شما ممکن است بزرگ باشد، اما هنوز هم باید نگاه و عملکرد خود را به عنوان چشم. پاها ممکن است مسخره طولانی باشند، اما در بعضی از نقاط باید در حرکت باشند تا در حرکت باشند. این مسئله از اولویت نیست – اگر بخواهید پاها را به عنوان پاها شناختید، آنها را در نسخه واقعی قرار دهید.

درست مثل نوشتن است شما می توانید شکوفایی را اضافه کنید، می توانید خم شدن و کوتاه شدن، اما فقط اگر حروف اصلی را اصلاح کنید. شما نمی توانید تصور کنید که حروف چقدر شبیه به آنها هستند و بدون یادگیری آنها را بنویسید، زیرا هیچکس قادر به خواندن آنها نخواهد بود (به جز شما). فریاد “این سبک من است!” کمک نخواهد کرد

آموزش نقاشی مرحله چهارم، سبک

مهم نیست چقدر وقت صرف آن شده اید، هیچکس نامه های رویای شما را نخواند
اگر میخواهید یک حیوان را بکشید، به سادگی حدس بزنید چه چیزی به نظر میرسد و نتیجه «سبک شما» را نمیبینید. چیزهای خاصی وجود دارد که حیوانات را به چه چیزی می اندازند، چیزهایی که مغز ما تا به رسمیت شناختن تصویر است. شما نمی توانید آنها را درک کنید، زیرا آنها قبلا تعریف شده اند!

اگر نگران داشتن یک سبک نباشید، معمولا به این معنی است که شما با تکرار آنچه قبلا انجام داده اید، مشکلی دارید. اما این مشکل با سبک نیست؛ شما فقط نیاز به کنترل بیشتر بر نقاشی های خود دارید. و این چیزی است که می توانید در درس های قبلی یاد بگیرید. اگر احساس می کنید این مورد است، متوقف کردن خواندن و بازگشت به مراحل قبلی.

این نیز برای شما درست است اگر شما به اینجا آمده اید زیرا می خواهید نقاشی هایتان زیبا تر باشد. اگر نقاشی های شما را دوست ندارید، ممکن است فقط یک مشکل با مهارت شما باشد، نه سبک و یا عدم وجود آن. آیا فکر می کنید می توانید با سهولت واقع گرایانه ترسیم کنید؟ عالی، در حال حرکت است اگر نه، شما برای این مرحله آماده نیستید. یادگیری برای نوشتن قبل از ایجاد سبک خود را!

خطر ساخت سبک های آماده شده
دلیلی وجود دارد که سبک های برجسته ای از کارتون ها و کمیک ها به دست می آیند. هنگامی که شما می خواهید یک انیمیشن ایجاد کنید، باید ده ها عکس مشابه را برای یک حرکت ساده بکشید. به همین دلیل سبک شما استفاده می شود باید بدون اشتباه آسان باشد. این همان کمیک است – اگر می خواهید یک داستان بگوید، باید شخصیت های بسیاری را چند بار بکشید. صرف نظر از اینکه ساعت ها در هر پانل صرف نظر از اینکه خوانندگان به چند ثانیه نگاه کنند، بی معنی است.

به همین دلیل است که این سبک ها برای یادگیری راحت تر است و بنابراین برای مبتدیان دوستانه تر است. با یک زن و شوهر از قوانین ساده، شما ممکن است قادر به ایجاد یک نقاشی با معنای واضح و حتی پنهان ناتوانی خود را به منظور جلب هر چیزی کاملا واقع بینانه. به عبارت دیگر، این سبک ها ممکن است تضمین کنند که نقاشی های شما حرفه ای با تلاش کمی در کنار شما خواهد بود.

این است که در آن محبوبیت از سبک های کارتونی و مانگا می آید. آنها قوانینی ساده ارائه می دهند که می توانید به منظور ایجاد یک نقاشی، نقاشی ایجاد کنید که به نظر می رسد مانند یک هنرمند حرفه ای ساخته شده است، هرچند که روند مبتنی بر آن کاملا متفاوت است.

شروع از یک سبک مانگا یا کارتونی مانند یادگیری نحوه پخت کردن با استفاده از یک مخلوط کیک خریداری شده از فروشگاه است. شما ممکن است یک کیک خوشمزه را به این طریق دریافت کنید، اما نمیدانید چرا، و شما نمیتوانید چیز دیگری بخورید. داشتن یک طرح خوب در نتیجه برخی از فرایندها، اثبات نیست که شما می توانید قرعه کشی کنید – این فرایند مهم است.

آیا می توانید سبک خود را یاد بگیرید؟ (و آیا شما نیاز دارید؟)
همانطور که با نوشتن، سبک به خودی خود می آید. هنگامی که شما سعی می کنید به کار بردن واقع گرایی، به سادگی شروع به تنظیم آن به نیازهای خود کنید تا سریع تر و کارآمدتر شود. شما نیازی به نشستن ندارید و به آن فکر می کنید – این فقط با گذشت زمان به تدریج اتفاق خواهد افتاد. باور کنید یا نه، حتی در حال حاضر “واقع گرایی” که شما طراحی می کنید یک نسخه اصلاح شده از آن است!

اما این فقط برای این سبک اصلی شخصی است. درست همانطور که از دست خط خود برای نوشتن چیزی استفاده می کنید و سبک های دیگر را می توانید در صورت لزوم استفاده کنید، می توانید سبک های نقاشی بیشتری را نیز ایجاد کنید – برای مثال برای کتاب کمیک و یا برای رسیدن به کمیسیون های خود. در اینجا جایی که ممکن است برای نشستن و فکر کردن مفید باشد، و این زمانی است که “سبک تمرین” ممکن است برای شما مفید باشد.

1. تجزیه و تحلیل سبک ها
راه بسیار خوبی برای پیدا کردن سبک خودتان و همچنین روش خطرناکی برای تجزیه و تحلیل سبک های دیگر است که دوست دارید. این خطر در معرض خطر کپی کردن برخی از عناصر سبک به جای ایجاد آنها به تنهایی است، زیرا شما قادر نخواهید بود که آنها را به هیچ وجه تصور کنید. با این حال، یک تجزیه و تحلیل مناسب نباید آسیبی به شما وارد کند.

چند نمونه از سبک مورد علاقه خود را انتخاب کنید سعی کنید نسخه اصلی آنها را پیدا کنید. به عنوان مثال، اگر این سبک شیر شاه است، مقایسه شیر در این سبک (2) و یک شیر واقعی (1)، احتمالا در همان مطرح است.

آموزش نقاشی مرحله چهارم، سبک

یادداشت ها را به صورت جداگانه برای هر شخصیت انجام دهید. از خودت بپرس:

کدام عنصر از نسخه اصلی بدون تغییر کپی شده است؟ چرا؟
کدام عناصر کاملا حذف شده اند و چرا؟
کدام عناصر اصلاح شده اند و دقیقا چطور؟ هدف چیست؟
تجزیه و تحلیل نمونه میتواند شبیه این باشد (این فقط یک نمونه کوچک است؛ شما باید تا زمانی که لازم است همه چیز را مشخص کنید):

000000000000000000000000
چه عواملی تغییر کرده است
چرا
چشم بزرگ، گرد، با سفید پوستان قابل مشاهده (در اینجا: زرد) و ابرو تلفظ شده است
آنها را بشری بیشتری بسازند و احساسات را به شیوه ای قابل فهم بیان کنند
آناتومی عمومی
بدون تغییر غیرقابل پیشبینی از یک شیر واقعی
عضلانی قابل مشاهده در زیر پوست نامرئی است، شبح صاف (“شیر چربی”)
به خاطر سادگی
نابینایی از سمت چپ خارج شد
بچه های امن
000000000000000000000
هنگامی که این تجزیه و تحلیل را برای شخصیت های مختلف از همان سبک انجام می دهید، باید بتوانید قوانین خاصی از آن سبک را دوباره ایجاد کنید. به عنوان مثال، ممکن است یاد بگیرید که شخصیت های دیزنی زمانی که خوب هستند، بزرگتر و چشم های گرد دارند و اگر کوچکتر باشند، به طور ناگهانی شنیده می شوند.

از آنجا که در طی این تجزیه و تحلیل شما به بسیاری از بچه ها جواب می دهید، یاد می گیرید که دلایل ممکن برای اصلاح واقع گرایی (آنها تصادفی نیستند). هنگامی که شما می خواهید سبک خود را ایجاد کنید، این بسیار مفید خواهد بود.

چالش اضافی
برخی از سبک ها بسیار محبوب هستند که به نظر می رسد تنها موارد موفق شما هستند که می توانید در زمینه خود استفاده کنید. به عنوان مثال، ممکن است خیلی ساده باشد که یک شیر ساده باهوش و باهوش و باهوش و دوست داشتنی با یک چهره «عاطفی» ایجاد کند که هیچ ارتباطی با سبک شیر شیر ندارد، زیرا ذهن شما تمایل به شما برای تست راه حل ها

خودتان را چالش کنید – یک کاراکتر را از یک سبک محبوب انتخاب کنید و سعی کنید تصویر آن را به روش دیگری بدون از دست دادن معنای خود. چه کسی می داند، شاید شما یک سبک بزرگ جدید به این شیوه ایجاد کنید!

2. واقعیت را ساده کن
در بیشتر موارد ما خواهان ساده سازی واقع گرایی هستیم تا معنای اصلی را آسان تر و سریع تر انتقال دهیم. با این حال کاملا مشکل است. تا چه حد می توانید تا زمانی که معنی از دست رفته است بروید؟

برای ساده سازی واقع گرایی شما نیاز به تبدیل عناصر واقع گرایانه به همتایان نمادین خود دارید. به عنوان مثال، یک لوله طولانی، نازک و کششی متصل به لب یک حیوان به عنوان یک دم شناخته می شود، حتی اگر ما حتی نمی توانیم حیوان را تشخیص دهیم. دو نقطه سیاه متقارن روی چهره به عنوان چشمان شناخته می شوند و چوب های طولی عمود بر زمین معمولا پاها هستند.

زرافه را می توانید در تصویر زیر ببینید، حتی اگر فقط چند خط باشد. این یک بینی برای نفس کشیدن ندارد، نه گوش به شنیدن. این فقط دارای دو پا بدون هیچ گونه مفاصل است، بنابراین حتی نمی تواند حرکت کند. و گردن آن بیش از حد نازک است تا تمام ارگان های مهم را در داخل داشته باشد. این واقعا زرافه است؟

نه، اما هیچ عکس نمی تواند یک زرافه باشد. زرافه یک حیوان است، نه مجموعه ای از خطوط. خطوط تنها قادر به ایجاد نمادها هستند – الگوهای خاصی که مغز ما آن را به چیزی واقعی مرتبط می کند. حتی زمانی که شما به یک حیوان واقعی نگاه می کنید، مغز شما به دنبال الگوهای زیر است: “پاها بلند، بدن کوتاه، گردن بسیار طولانی … بله، زرافه!” به هر حال، این نیز دلایلی است که از تخیل بسیار سخت است – شما در ابتدا سعی می کنید این الگوهای ساده را بسازید!

آموزش نقاشی مرحله چهارم، سبک

ما می توانیم از این ویژگی مغزمان برای ایجاد سبک های مختلف استفاده کنیم. اگر به چهره های مانگا نگاه می کنید، متوجه خواهید شد که آنها واقعا غیر واقع بینانه هستند: چشم های بزرگ، ناسازگار، بینی ها تقریبا غیر موجود، دهان کوچک … و اصطلاحات حتی بیشتر نمادین هستند! اما این چیزی است که همه چیز در مورد آن است – اگر بتوانید آن را تشخیص دهید، کار خود را انجام داد.

به همین دلیل مهم است که بدانیم چگونه نمادها کار می کنند. شما باید آنچه را که ذهن شما انتظار دارد و جایی که حد فهم است، ببینید. برای انجام این کار، این تمرین ساده را امتحان کنید:

یک حیوان را انتخاب کنید و آن را دقیقا همانطور که ممکن است رسم کنید (این سطح اول ساده سازی است!). سپس آن را یکبار دیگر بکشید، این بار عنصر را ساده کنید. در قدم زدن به گام به گام ادامه دهید، تا زمانی که چیز دیگری برای ساده سازی وجود نداشته باشد.

آموزش نقاشی مرحله چهارم، سبک

حالا نقطه ای پیدا کنید که آن را غیر قابل شناختی متوقف کرد. شما خواهید دید که ویژگی های حیاتی برای تشخیص حیوانات بسیار مهم هستند، حتی زمانی که آنها کاملا نمادین هستند. هنگامی که شما این ویژگی های مهم را حفظ می کنید، مهم نیست که چگونه ساده شده، می توانید همه چیز را تغییر دهید یا حذف کنید – شما حتی می توانید حتی سبک دیوانه را ایجاد کنید! فقط مراقب باشید نمادهای حیوانات دیگر را شامل نگردد یا اثر نهایی گیج کننده باشد.

آموزش نقاشی مرحله چهارم، سبک

قسمت تاریکی الگوها
گاهی اوقات شما ممکن است یک سبک با تمام قوانین ایجاد کنید و هنوز به نظر می رسد نوع … اشتباه است. این به این دلیل است که در ذهن ما یک کل کتابخانه ای از چیزهایی که “درست” هستند حمل می کنیم. بعضی از آن ممکن است از نسبت طلایی باشد، اما بیشتر از چیزهایی است که ما به سادگی به آن عادت کرده ایم.

چشمها متقارن نیستند، زیرا “این چگونگی چیزهاست”. تعریف ما از “چگونه باید همه چیز” از تجربه ما حاصل شود. اگر X هر زمانی که شما آن را دیدید، Y بود، زمانی که آن را دیگر می بینید، Y خواهد بود. درست نیست اگر درست باشد، طبیعی نیست.

مشکل این است که کتابخانه برای خواندن در دسترس نیست. این مبتنی بر مقایسه است: زمانی که به چیزی نگاه می کنید فعال می شود. بنابراین، برای اولین بار باید ابتدا کشف کنید که آیا درست به نظر می رسد. و چندین بار شما فکر نمیکنید چرا این درست نیست. شاید این مشکل با تقارن پنهانی است که شما ناخودآگاه را اندازه گیری می کنید: شاید به سبک مورد علاقه شما به اندازه کافی مشابه نباشد، بنابراین ذهن شما آن را یک اشتباه می بیند …

اساسا، ذهن شما انتظار دارد که چیزها به نحوی خاص باشند. برای ایجاد سبک “حق”، شما باید آنچه را که ذهن شما انتظار دارد و آن را تحویل دهد، کشف کنید. و این یک مشکل است که برای شما حل نخواهد شد. شما فقط می توانید واقعیت را تجزیه و تحلیل کنید، به دنبال الگوهایی هستید که ذهن شما ممکن است نیاز داشته باشد و با آنها آزمایش کنید. ایجاد الگوهای جدید ممکن است، اما بسیار سخت است، بنابراین من نمی توانم آن را پیشنهاد اگر شما با مهارت های خود را اعتماد ندارند.

3. تحقق رئالیسم
هنگامی که شما این ویژگی های حیاتی را می دانید که حیوانات را از آن می سازید، می توانید با غفلت بازی کنید. این یک ابزار بسیار مفید برای یک هنرمند است تا تصویری را که واقعا نمیتواند ببیند، تصویر کند.

در پادشاه شیر، قدرت و حق امتیاز تحت تأثیر بدن ساخته شده خود ساخته شده است، در حالی که Scar به نظر می رسد و بیشتر مانند یک روباه کثیف حرکت می کند. واقع گرایی اجازه نمی دهد که شخصیت خود را در این راه نشان دهید – شیرها به طور کلی مشابه هستند و ویژگی های روان شناختی آن ها به ندرت بر روی فیزیکی تاثیر می گذارد. این چیزی است که ما برای سبک های دیگر نیاز داریم.

برای تمرین این یک بار حیوان را انتخاب کنید. تصور کنید چند کاراکتر می تواند باشد، مانند:

هوشمندانه اما بسیار خجالتی و به طور مداوم اضطراب
شجاع، مستقل
پراکنده، بازیگوش، دوستانه برای همه
این حیوان را به عنوان هر یک از این شخصیت ها قرعه کشی کنید، با تمرکز بر برخی از عناصر بدن از ویژگی های آن است. شما می توانید کلیشه خاص (مانند زشت = شر) برای ساخت بدن استفاده کنید، اما این بدان معنا نیست که شما نیاز دارید که این کلیشه ها را حفظ کنید. بر خلاف آن، مخلوط کردن بدن که یک چیز را بیان می کند و رفتار به دیگران یک راه عالی برای ایجاد شخصیت جذاب است!

شما باید بسیار مراقب باشید که کلیشه هایی را که از سبک های دیگر آموخته اید، شناسایی کنید. به عنوان مثال، چشمان بزرگ و دور، راه خوبی برای غلبه بر بی گناهی شخصیت است، اما نه تنها راه. هر زمان که عناصر مجاز دیگری از سبک های دیگر را می گیرید، به طور غریزی تلاش دیگری می کنید. خلاق بودن!

آموزش نقاشی مرحله چهارم، سبک

هنگامی که شخصیت ها را می کشید، سعی کنید متوجه شوید که ویژگی های شما اغراق شده و چرا. آیا راهی وجود دارد که بتوانید آن را انجام دهید؟ اگر می خواهید معنای دقیق را در سبک خود بیاورید، باید این نمادها، نمادها و پیوند بدن با شخصیت را نیز بدانید.

4. گسترش واقع گرایی
گاهی اوقات واقع گرایی ناامید کننده است به عنوان مثال، یک شیر با مگس که در اطراف چشمش می چرخد، با گل خشک شده به پوست در ران های خود می تواند بسیار واقعی باشد، اما مطمئنا غریب تر از حیوان خز خالص است و ریشش از روی آن باد است. شما ممکن است از نگاه خطرناکی از گوزن های گوزن الهام گرفته شده، و سپس یاد بگیرید این است که در واقع یک حیوان بسیار ترسناک است، تمایلی به انتخاب مبارزه.

واقع گرایی گسترش یافته راهی برای ارائه موضوع به طریقی است که شما می خواهم آن را، بدون توجه به اینکه چگونه در واقع است. این می تواند به شکل تغییرات لوازم آرایشی (ساختن گوزن شگفت انگیز تر) و یا تقریبا تقلب (رسم ماهیچه های بسیار قابل مشاهده در زیر خم پوشاند).

تفاوت بین این و اغراق این است که در اینجا اصلاحیه به هر شخصیت گونه اعمال می شود تا آن را واقعی تر از آنچه که قبلا وجود داشته باشد باشد. هدف این است که یک واقعیت جدید ایجاد کنیم که در آن همه چیز بهتر می شود.

به یاد داشته باشید که حیوانات را به عنوان یک کودک تماشا میکنم، و من آن گوزنهای گوزن سفید را دوست داشتم. آنها خیلی شریف بودند! شما می توانید ناامیدی خود را تصور کنید زمانی که فرصتی برای دیدن گوزن های واقعی داشتید و نه تنها متوجه شدم که اکثر آنها سفید نیستند، بلکه آنها نیز بسیار شبیه گاو لاغر هستند!

این آهو در کارتون چنین تصادفی نبود. آنها واقع گرایانه طراحی شده بودند، اما آنها نیز “ثابت” شدند. این چیزی است که شما می توانید برای ورزش انجام دهید. تصور کنید شما خالق هستید چه کاری می توانید انجام دهید تا یک گوزن را حتی بیشتر آهو بکشید؟ راه های زیادی برای انجام آن وجود دارد!

آموزش نقاشی مرحله چهارم، سبک

آنها هر دو واقعی هستند، آیا آنها نیستند؟ صبر کن…

ممکن است به نظر می رسد تقلب کردن – چرا شما فقط حیوان را به عنوان آن را قرعه کشی؟ با این حال، هیچ چیز بدی در مورد “زیبایی” شخصیت وجود دارد، تا زمانی که از جهل نرسیده باشد (“من نمی دانم که یک آهو به نظر می رسد، بنابراین من او را مانند یک اسب با انگل رسم).

چند ویژگی حیاتی وجود دارد که شما باید از دست ندهید (نمادها) حیواناتی که ما در مورد آن صحبت کرده ایم، مانند راه رفتن تنش خرس، اما احساس آزاد بودن با دیگران را انجام دهید. پس از همه، هنر در مورد خلاقیت است، نه در مورد کپی دقیق!

5. یک صفحه مرجع ایجاد کنید
هنگامی که قوانین ایجاد یک سبک را می فهمید، می توانید به طور واقعی آن را ایجاد کنید. این قسمتی از مشکل است. همانطور که قبلا گفتم، یک سبک بر اساس قوانینی است که آن را تکرار می کند. به عنوان خالق سبک، کار شما این است که این قوانین را ایجاد کنید و آنها را در آینده آسان کنید.

سبک خوب و تمیز باید عمدی باشد. شما نمیتوانید آن را به شانس و حدس و گمان بسپارید! هر عنصر باید آزمایش و توصیف شود. برای اطمینان از این، بهتر است یک ورقه مرجع برای سبک خود ایجاد کنید.

شروع با طرح. ایده خود را کاوش کنید و نسخه های مختلف را در نظر بگیرید. متوقف نکنید زیرا به نظر می رسد خوب است شاید طرح بعدی حتی بهتر باشد! خودتان را محدود نکنید، اما با استفاده از تمام قوانینی که ما در مورد آنها صحبت کرده اید، با استفاده از روش های بسیار جالبی استفاده کنید. از خودت بپرس:

هدف از این سبک چیست؟
هدف من چه کسی است و نیازهای آنها چیست؟
شخصیت های من چه هستند، و چگونه می توانم از طریق سبک آن را بگویم؟
و دوباره:

کدام عناصر باید همانطور که در ابتدا بود را ترک کنم؟
کدام عناصر باید ترک کنم؟
کدام عناصر باید تغییر کنم و چطور؟

آموزش نقاشی مرحله چهارم، سبک

خراب شود، یادداشت های زیادی بسازید و طرح را حفظ کنید تا مطمئن شوید که می دانید آنچه شما می خواهید. حالا طرح هایی را که میخواهید بخشی از صفحه مرجع خود را ایجاد کنید را بیرون بکشید. یک ورق کاغذ تمیز (و یا استفاده از sketchbook خود را) و سبک خود را، هر دو بصری و در نوشتن، توصیف کنید. این بار نقشه ها را تا آنجا که ممکن است پاک کنید.

تصور کنید که شما این ورق مرجع را برای هنرمندی دیگر ایجاد می کنید که فرصتی برای صحبت با آن نخواهید داشت. آنها باید بتوانند یک کاراکتر را در سبک خود بکار ببرند، فقط با استفاده از آن ورق، بنابراین باید کامل و کامل باشد. احساس رایگان برای استفاده از بسیاری از صفحات، با یادداشت ها و نقاشی های جداگانه قرار داده شده، آن را به عنوان مناسب برای استفاده به عنوان امکان پذیر است.

آموزش نقاشی مرحله چهارم، سبک

این می تواند یکی از صفحات بسیاری در ورقه مرجع باشد
آنچه شما می توانید در ورق:

یادداشت ها (هدف، چه چیزی و چرا)
تحریم ها
طرح های جزئیات
مرجع جنبش (به عنوان مثال فریمهای چرخه راه رفتن)
حالات چهره
مراحل رشد
… و بیشتر، هر آنچه که ممکن است نیاز داشته باشید! آن را سازگار، تمیز و تست کنید. شما باید بتوانید شخصیت را در بسیاری از نقاط مختلف بکشید بدون آن که هر بار یک کاراکتر متفاوت داشته باشید. حتی می توانید یک دوست هنرمند را برای آزمایش ورق برای شما بپرسید. اگر شخصیتی متفاوت از آنچه شما انتظار داشتید، بدان معنی است که چیزی در ورق وجود ندارد.

به خاطر داشته باشید که ایجاد یک سبک به خوبی توسعه یافته زمان نیاز دارد. به خودتان فشار نیاورید تا آن را در یک روز به پایان برسانید – به خوبی انجام دهید، نه سریع.

نتیجه
طراحی واقع گرایانه خنک است، اما تنها سبک آن را واقعا برای شما شخصی می سازد. اما حقیقت این است که شما نیازی به یادگیری آن ندارید – هنگامی که شما حدس می زنید و شروع به استفاده از تصاویر خود را در قوانین عمدی انجام دهید.

هنگام ایجاد سبک برای یک کتاب کمیک یا برای یک هدف تخصصی دیگر، در نظر داشته باشید که بعضی از سبک ها تبدیل به محبوب شده اند نه به این دلیل که آنها “زیبا” یا “کامل” بودند، بلکه به این دلیل که آنها بخشی از یک داستان خوب بودند. هر سبک، حتی عجیب و غریب، فرصتی برای رشد در افراد دارد، اگر دلیلی برای اغلب آنها به نظر برسد. بنابراین، نمی ترسید که آزمایش کنید – شما ممکن است طرفداران کسانی را پیدا کنید که از کلیشه های مریض هستند!

 

آموزش نقاشی مرحله 5 تصورات استفاده کنیم

آموزش نقاشی مرحله 4، سبک

آموزش نقاشی مرحله 3 تصورات استفاده کنیم

آموزش نقاشی مرحله دو، دقت

آموزش نقاشی مرحله 1، مهارت های دست

دانشنامه نمیک از تمامی هنردوستان ،اساتید ایران برای پیشرفت ایران عزیزمان در تمامی زمینه ها دعوت به همکاری می نماید شما عزیزان با با دادن نظر و ارسال اطلاعات تکمیلی خود در این زمینه برای پیشرفت کشور عزیزمان در علم و فن آوری میتوانید باعث پیشرفت و تکامل کشور شوید

راهای ارتباط با ما

ایمیل : info@nmik.ir

برای سهولت ارسال نظرات و ارتقاء دانشنامه شما همچنین میتوانید متن و عکسهای خود را در وات ساپ با این شماره :09014465636 ارسال نمایید.

با تشکر تیم نمیک