23/01/2021

نمیک

گروه پژوهشی توسعه فناوری نمیک

نی بافی چیست

نی بافی

ما می‌توانیم هر چیز بافتنی را با پیچاندن نخ‌ها بهم ببافیم .شما  حتی می‌توانید  با نی نوشابه هم بافتنی ببافید. نی‌هایی که استفاده شده‌اند را جمع کنید وانان را دور نریزید تا یک بافتنی خلاقانه با بازیافت آنهاببافید .

 

نی بافی چیست؟

نی بافی

ما می‌توانیم هر چیز بافتنی را با پیچاندن نخ‌ها بهم ببافیم .شما  حتی می‌توانید  با نی نوشابه هم بافتنی ببافید. نی‌هایی که استفاده شده‌اند را جمع کنید وانان را دور نریزید تا یک بافتنی خلاقانه با بازیافت آنهاببافید .

اگر کودک شما به بافتنی‌های رنگارنگ علاقمند است این فعالیت هنری یک راه هیجان انگیز برای او است.در این بافتنی کودک شما با خلاقیت می‌تواند یک دستبند و یا یک نشانه کتاب درست کند و یک هدیه خیلی زیبا از کار دست خودش برای دوستانش درست کندو تا مدتی هم سر گرم می‌شود. نی بافی یک ایده جالب است که میتوانید با سرگرم کردن خود با چند حرکت ساده دست یک دستبند یا یک کیف و… را برای خودتان یا دوستتان یاکسی که برایتان مهم است درست کنید و به ان هدیه دهید و خود را با یک چیزی که خودتان درست کردید در دل دیگران جای دهید نی بافی ساده است وتنهامحدودیتش خلاقیت شماست .

نی بافی

چگونه با نی بافتنی ببافیم؟

شما می‌توانید چیزهای مختلفی پیچاندن نخها دور نی داشته باشید.اگر بخواهید یک دستبند داشته باشید شما به نی با طول ۱۰ الی ۱۲ سانتی مترنیاز دارید .برای داشتن نشانه کتاب نی با طول حدودا ۱۵ الی ۱۷ سانتی مترنیاز دارید .

نی را اندازه‌گیری کنید و طول مورد نظر را به آن اضافه کنید، نخ‌ها را به اندازه بدست آمده برش بزنید.

نی بافی

نخ را از داخل نی رد کنید.با چسب اسکاچ یک سر نخ را در انتهای نی چسب بزنید، بقیه نی‌ها را هم به همین صورت انجام دهید و در نهایت انتهای سر همه نخ‌ها را به هم گره بزنید.حالاوقت بافتن است.

چهار نی را با کمی فاصله در دستتان نگه دارید.با کمک انگشت شصت یک سر نخ بافتنی را نگه داشته و یکی زیر یکی رو شروع به بافتن کنید.وقتی به انتهای ردیف نی‌ها رسیدید برگردید و همین روش را ادامه دهید.اگر می‌خواستید رنگ نخ را عوض کنید ، نخ را گره بزنید، قسمت اضافی آنرا برش زده و نخ رنگ دیگری را دوباره همین مراحل شروع کنید.وقتی کار تمام شد باید نی‌ها را در بیاورید.ابتدا چسب را باز کنید و همینطور که بافت‌ها را به سمت بالا فشار می‌دهید نی را به آرامی به بیرون بکشید و انتهای کار را گره بزنید.

نی بافی

با داشتن هنر نی بافی میتوان کسب درامد کرد و وسایل مورد نیاز را هم با کمترین هزینه برای استفاده شخصی درست کذد برای مثال : یک کفش برای فرزندتان یا یک کیف زیبا برای همسرتان که  ان برای شما بسیار مهم است درست کنید و به ان هدیه دهید .

گرداونده:nimaafif

 

دانشنامه نمیک از تمامی هنردوستان ،اساتید ایران برای پیشرفت ایران عزیزمان در تمامی زمینه ها دعوت به همکاری می نماید شما عزیزان با با دادن نظر و ارسال اطلاعات تکمیلی خود در این زمینه برای پیشرفت کشور عزیزمان در علم و فن آوری میتوانید باعث پیشرفت و تکامل کشور شوید

راهای ارتباط با ما

ایمیل : info@nmik.ir

برای سهولت ارسال نظرات و ارتقاء دانشنامه شما همچنین میتوانید متن و عکسهای خود را در وات ساپ با این شماره :09014465636 ارسال نمایید.

با تشکر تیم نمیک