20/10/2020

نمیک

گروه پژوهشی توسعه فناوری نمیک

صدف دریایی

پوسته دریایی یا پوسته دریایی که به سادگی پوسته نامیده می شود، یک لایه بیرونی سخت محافظ است که توسط یک حیوان که در دریا زندگی می کند ایجاد شده است. پوسته بخشی از بدن حیوان است. صدف دریا خالی اغلب در سواحل توسط موج خروشان دریا و اقیانوس شسته شده است.

صدف دریایی

صدف

پوسته دریایی یا پوسته دریایی که به سادگی پوسته نامیده می شود، یک لایه بیرونی سخت محافظ است که توسط یک حیوان که در دریا زندگی می کند ایجاد شده است. پوسته بخشی از بدن حیوان است. صدف دریا خالی اغلب در سواحل توسط موج خروشان دریا و اقیانوس شسته شده است. پوسته ها خالی هستند زیرا حیوان جان داده و قطعات نرم شده توسط یک حیوان دیگر خورده شده یا تجزیه شده اند.

صدف

چمن دریایی معمولا اکسیکلت بیضه (حیوان بدون ستون فقرات) است و معمولا از کربنات کلسیم یا کیتین تشکیل شده است. اکثر پوسته هایی که در سواحل یافت می شوند، پوسته های قارچ های دریایی هستند، به طوری که این پوسته ها معمولا از کربنات کلسیم ساخته می شوند و بهتر از پوسته ساخته شده از کیتین هستند.

به غیر از صدف دریا ، دیگر پوسته هایی که در سواحل یافت می شوند، شامل خربزه ها، خرچنگ های نعل اسبی و براکیوپودها می باشد. کرم های دریایی Annelid در خانواده صدف دریا ایجاد پوسته است که لوله های ساخته شده از کربنات کلسیم سیمان بر روی سطوح دیگر. پوسته ی جوجه های دریایی “آزمایش” نامیده می شود، و پوسته های شسته شده از خرچنگ و خرچنگ ها exuviae هستند. در حالی که اکثر گونه های دریایی خارجی هستند، برخی از سفالوپودها دارای پوسته های داخلی هستند.

صدف دریا توسط انسان برای بسیاری از اهداف مختلف در طول تاریخ و پیش از تاریخ استفاده شده است. با این حال، چتر دریایی تنها نوع پوسته نیست؛ در زیستگاه های مختلف، پوسته هایی از حیوانات آب شیرین مانند آب میوه های آب شیرین و حلزون های آب شیرین و پوسته های حلزون های زمین وجود دارد.

 

واژه شناسی صدف

وقتی کلمه ” صدف دریا ” فقط به پوسته ی مشکوک های دریایی اشاره دارد، مطالعه ی دریاها به عنوان بخشی از فرونشستگی است. متخلفان یا مجموعه های جدی که دارای تعصب علمی هستند عموما مراقب نباشند که جمعیت و زیستگاه های زندگی را مختل کنند: هرچند ممکن است چند حیوان زنده را جمع آوری کنند، اغلب مسئولان جمع آوری بیش از حد اکوسیستم ها را جمع آوری نمی کنند و یا به طور ناگهانی ناراحت نمی شوند.

مطالعه کل حیوانات مولواسا (و همچنین پوسته) به عنوان مالاکولو شناخته می شود؛ کسی که مغز را مطالعه می کند به عنوان یک متخصص شناخته شده شناخته می شود.

چگونگی به وجود امدن

صدف دریا معمولا در رانش ساحل یافت می شود، که در اثر ساحل ها توسط امواج و جزر و مد طبیعی است. پوسته ها اغلب بر روی یک ساحل خالی و تمیز می شوند، حیوان که در حال مرگ است.

صدف دریا خالی اغلب توسط موج خروشان دریا و اقیانوس برداشت. با این حال، اکثر گونه های دریایی که برای فروش به صورت تجاری عرضه می شوند، عموما جمع آوری شده اند (اغلب به صورت عمده) و پس از آن کشته و تمیز می شوند، مخصوصا برای تجارت تجاری. این نوع بهره برداری بزرگ در مقیاس زمانی می تواند منفی قوی تاثیر بر اکوسیستم های محلی، و گاهی اوقات می تواند به طور قابل توجهی توزیع گونه های نادر را کاهش دهد.

واژه صدف

واژه دریایی اغلب به معنی فقط پوسته ی دریایی می باشد. پوسته دریایی مولکولی که برای ساکنان دریائی آشنا هستند و به این ترتیب به احتمال زیاد به نام “چشمه های دریایی” نامیده می شود پوسته هایی از گونه های دریایی دوغاله ها (یا کلوچه)، گوشت خوک ها (یا حلزون ها)، اسکاپوپدها (یا پوسته های بید)، polyplacophorans (یا چیتون ها) و سرخپوستان (مانند nautilus و اسپورولا). این پوسته ها اغلب اغلب مواجه هستند، هر دو در طبیعت و برای فروش به عنوان اشیاء تزئینی.

گونه های دریایی گاستروپود ها و دوغاب ها بیشتر از گونه های زمین و آب شیرین هستند و پوسته ها اغلب بزرگتر و قوی تر هستند. پوسته های گونه های دریایی نیز اغلب مجسمه های بیشتری دارند و رنگ بیشتری دارند، اگر چه این به هیچ وجه همیشه مورد نیست.

در مناطق گرمسیری و زیر تریپیک این سیاره، گونه های بسیار بیشتری از موزهای دریایی رنگارنگ، بزرگ و آب های کم عمق وجود دارد که در مناطق معتدل و مناطق نزدیک به قطب ها وجود دارد.

اگر چه تعدادی از گونه های کلم آوندی پوشیده شده وجود دارد که بسیار بزرگ هستند، تعداد زیادی از گونه های بسیار کوچک نیز وجود دارد. میکرومولکوس ها را ببینید.

همه یونجه ها دریایی نیستند. مولکولهای زمین و آب شیرین متعددی وجود دارد، برای مثال، حلزون و دوغاب آب شیرین. علاوه بر این، تمام پوسته های پوسته پوسته پوسته خارجی ندارند: بعضی از آنها مانند برخی از سفالوپودها (ماهی مرکب و هشت پا) دارای پوسته داخلی هستند و بسیاری از پوسته های پوسته پوسته ای ندارند، برای مثال، لوبیا و نودیبانچ را ببینید.

صدف

جانورشناسی صدف

جانورشناسی اغلب شایع ترین گونه های دریایی است که شستشو در سواحل شنی بزرگ و یا در تالاب های سرپوشیده. گاهی اوقات می تواند بسیار زیاد باشد. اغلب دو دریچه جدا می شوند.

بیش از 000،15 گونه دوغاله وجود دارد که در آب های دریایی و آب شیرین زندگی می کنند. نمونه هایی از دوغاب ها عبارتند از کلم، گل سرخ، گوشت خوک و صدف. اکثریت دوغابها شامل دو پوسته ی مشابه می شوند که توسط یک لولا قابل انعطاف نگهداری می شوند. بدن حیوانات در داخل این دو پوسته محافظت می شود. دو سوسن که دو پوسته ندارند یا یک پوسته دارند یا پوسته ای ندارند. پوسته ها از کربنات کلسیم ساخته شده و در لایه ها توسط ترشحات از گوشته ساخته شده اند. دوش آباد، همچنین به عنوان پوسته دوقلو شناخته می شود، بیشتر فیدر فیلتر است؛ از طریق غرق شدن آنها، آنها در آب، که در آن ذرات کوچک ذرات سقوط است. برخی از خوک ها دارای چشم و سیستم گردش خون باز هستند. جانورشناسی در سراسر جهان به عنوان غذا و به عنوان منبع مروارید استفاده می شود. لارو برخی از میگوهای آب شیرین می تواند برای ماهی خطرناک باشد و می تواند از طریق چوب نفوذ کند.

نرم تنان

برخی از گونه های دریایی آفتابگردان (پوسته های حلزون های دریایی) گاهی اوقات می توانند شایع باشند، در سواحل شنی و همچنین در سواحل که توسط زیستگاه های سنگی محصور شده اند.

Polyplacophorans

دریچه های شل و یا صفحات از Chiton tuberculatus از ساحل دریا در ساحل جنوب شرقی نویس، غرب هند

صفحات چیتون یا دریچه ها اغلب در سواحل در مناطق سنگی که سیمون ها شایع هستند، شسته می شوند. پوسته چیتون که شامل هشت صفحه جداگانه و یک کمربند است، معمولا بعد از مرگ طولانی از هم جدا می شوند، به طوری که آنها تقریبا همیشه به عنوان صفحات جدا شده در نظر گرفته می شوند. به دلیل شکل آنها، صفحات از گونه های بزرگتر چیتون بعنوان “پوسته پروانه” شناخته می شوند.

سفالوسکوپی

پوسته های 3 گونه ناتیلوس

فقط چند گونه از سرخپوستان دارای پوسته (داخلی یا خارجی) است که گاهی اوقات در سواحل شسته می شود.

برخی از سرخپوستان مانند سپاسی، ساحلی، پوسته بزرگ داخلی، استخوان سپتیک ماهی، و این اغلب در سواحل در نقاط مختلف جهان که قبیله ساقه رایج هستند، شسته می شود.

اسپیرلا اسپیرلا یک سرطان شناسی ماهی مرکب عمیق است. این پوسته داخلی کوچک است (حدود 1 یا 24 میلی متر) اما بسیار سبک و پر است. این پوسته محفظه کاملا شناور است و بنابراین به راحتی شستشو داده می شود و برای ساحلی ساحلی در مناطق گرمسیر آشنا است.

ناتیلوس تنها جنس سفالوپود است که پوستهی خوبی دارد. خانمها از جنس سفالوپود Argonauta یک پرونده تخم مرغی را تشکیل می دهند که گاهی اوقات در سواحل استوایی شسته می شود و به عنوان «کاغذ نایتلوس» نامیده می شود.

بزرگترین گروه سرخپوستان انحصاری، آمونیت ها، منقرض شده اند، اما پوسته های آنها در مناطق خاص مانند فسیل ها بسیار رایج هستند.

دریایی موزون خالی، منابع محکم و معمولا به آسانی در دسترس، “رایگان” است که اغلب به راحتی در سواحل، در ناحیه ی بین و در ناحیه ی زیرین دمی کم پیدا می شود. به همین ترتیب آنها گاهی از جانوران دیگر به غیر از انسان برای اهداف مختلف، از جمله برای حفاظت (مانند خرچنگ های مخفی) و ساخت و ساز استفاده می شود.

ماهی قزل آلا

پوسته های حامل در خانواده Xenophoridae، دریایی شبیه گیستروپود، حلزون های دریایی نسبتا بزرگ است. اکثر گونه های Xenophorids یک سری از اشیاء را به لبه پوسته های خود را به عنوان رشد آنها سیمان. این اشیا گاهی سنگریزه های کوچک و یا دیگر سختی ها هستند. اغلب پوسته های دوغاب یا گاستروپود کوچکتر، بسته به آنچه که در بستر مخصوص وجود دارد که در آن حلزون زندگی می کند، استفاده می شود. مشخص نیست که آیا این پیوست های پوسته به عنوان استثنایی عمل می کنند یا اینکه آیا آنها برای جلوگیری از فرو رفتن پوسته در یک بستر نرم، در نظر گرفته شده اند.

یک قطعه اکلوز (ابهام) با استفاده از یخچال به عنوان یک پناهگاه

هشت ضلع کوچک گاهی از یک پوسته خالی به عنوان یک نوع غار برای مخفی کردن یا نگهداری از چاله های دریایی در اطراف خود به عنوان یک نوع حفاظت مانند یک قلعه موقت استفاده می کنند.

بی مهرگان

خرچنگ دریایی خزنده Diogenes pugilator، با استفاده از یک پوسته سگ nassarius reticulatus

تقریبا تمام جنین ها از خرچنگ های خزنده استفاده می کنند و یا “پوشیدن” پوسته های دریایی خالص دریایی در طول عمر خود، به منظور حفاظت از شکم های نرم خود را، و به منظور داشتن پوسته قوی برای خروج در صورت حمله توسط یک شکارچی. هر خرچ خرچنگ انفرادی مجبور است به طور منظم دیگری پوسته گاستروپود را پیدا کند، هر زمان که آن را برای آن که در حال حاضر از آن استفاده می کند بزرگتر شود.

برخی از گونه های خرچنگی انحصاری در سرزمین های مختلف زندگی می کنند و ممکن است در برخی از مواقع از دریا، از جمله در گونه Coenobita گونه های گرمسیری یافت می شود.

 

علم شناسی صدف

کتاب های محبوب و راهنماهای زمینه ای در زمینه جمع آوری پوسته وجود دارد. اگر چه تعدادی از کتاب های مربوط به ماهیان دریایی زمین و آب شیرین وجود دارد، اکثر کتاب های محبوب بر روی پوسته های قارچ دریایی تأکید می کنند و یا به طور انحصاری تمرکز می کنند. هر دو علم مطالعه پوسته های مولکول و سرگرمی جمع آوری و طبقه بندی آنها به عنوان conchology شناخته شده است. خط میان متخصصان و علاقه مندان به آماتور اغلب به این موضوع در این زمینه تعریف نشده است، زیرا بسیاری از علاقه مندان به مشارکت و مشارکت در این زمینه، و علم بزرگ علم شناختی کمک کرده اند. بسیاری از کلاهک های پوسته متعلق به “باشگاه پوسته” هستند که در آن آنها می توانند با دیگران که منافع خود را به اشتراک می گذارند دیدار کنند. تعداد زیادی از علاقه مندان به جمع آوری پوسته های قارچ دریایی جمع آوری می کنند و این به این دلیل است که بسیاری از پوسته ها در سواحل پاک می شوند یا در ناحیه های بین دو یا چند جزر و مدی زندگی می کنند و از این طریق به راحتی می توانند بدون استفاده از تخصص تخصصی تجهیزات و یا منابع گران قیمت. برخی از جمع آوری کنندگان پوسته مواد خود را پیدا می کنند و سوابق دقیق را نگه می دارند و یا فقط “پوسته های نمونه” را خریداری می کنند که به معنی پوسته هایی است که داده های کامل جمع آوری می کنند: اطلاعاتی از جمله نحوه، زمان، مکان، کدام زیستگاه و توسط آنها پوسته جمع آوری شده است. از سوی دیگر، برخی از کلکتورها پوسته های عجیب و غریب تجاری را به طور گسترده ای در دسترس می گیرند که اکثریت آنها اطلاعات بسیار کمی دارند و یا هیچکدام از آنها را ندارند. به دانشمندان موزه، داشتن داده های کامل جمع آوری شده (زمانی که، کجا و با آنها جمع آوری شده است) با نمونه بسیار مهم تر از داشتن پوسته به درستی شناسایی شده است. برخی از صاحبان مجموعه های پوسته امیدوارند که بتوانند مجموعه خود را به یک موزه تاریخ طبیعی یا باغ وحش اهدا کنند، با این حال، پوسته هایی با اطلاعات کم یا بدون جمع آوری معمولا برای علوم ارزش ندارند و احتمالا توسط آنها پذیرفته نخواهند شد. یک موزه بزرگ به غیر از هر گونه آسیب به پوسته که ممکن است پیش از جمع آوری آن رخ داده باشد، پوسته ها نیز هنگام ذخیره یا نمایش داده می شوند. برای مثال یک نوع آسیب جدی به نظر می رسد که بیماری بوجود می آید.

باشگاه های شل

تعدادی از باشگاه ها یا جوامع وجود دارد که شامل افرادی می شوند که با علاقه مشترک به پوسته ها متحد هستند. در ایالات متحده، این باشگاه ها در مناطق ساحلی جنوب، مانند فلوریدا و کالیفرنیا، که در آن فون دریایی غنی از گونه ها است، رایج است.

شناسایی صدف

صدف دریا معمولا با مشاوره عمومی و یا منطقه ای راهنمایی های جمع آوری پوسته جمع آوری، و کتاب های علمی خاص در تاکسی های مختلف قارچ پوسته (monographs) و یا “iconographies” (متن محدود – عمدتا عکس ها و یا تصاویر دیگر) شناسایی شده است. (برای چند عنوان در این موضوع در ایالات متحده، فهرست کتاب ها را در زیر این مقاله مشاهده کنید.) شناسایی به سطح گونه به طور کلی با بررسی تصاویر و توصیف های نوشته شده به جای استفاده از کلید های شناسایی به دست می آید. اغلب موارد در شناسایی گیاهان و دیگر فیل ها از بی مهرگان است. ساخت کلید های کاربردی برای شناسایی پوسته های ماهی قزل آلا دریایی به سطح گونه می تواند بسیار دشوار باشد، به دلیل تنوع زیادی در بسیاری از گونه ها و خانواده ها. شناسایی گونه های خاص خاص اغلب بسیار دشوار است، حتی برای یک متخصص در آن خانواده خاص. بعضی از گونه ها تنها بر اساس شخصیت پوسته تفاوت نمی یابند.

تعداد زیادی از گونه های مولکولی کوچکتر و مبهم (see micromollusk) هنوز کشف و نامگذاری نشده اند. به عبارت دیگر، آنها هنوز از گونه های مشابه متفاوت نیستند و نام های علمی (دوجمله ای) در مقالات مجلات شناسایی شده توسط کمیسیون بین المللی nomenclature zoological (ICZN) تعیین شده اند. تعداد زیادی از گونه های جدید هر ساله در مجلات علمی منتشر می شود. در حال حاضر حدود 100،000 گونه از قارچ ها در سراسر جهان وجود دارد.

دریاهای غیر دریایی ” صدف دریا “

یک گروه از پوسته های خریداری شده (عمدتا دریایی) شامل پوسته ای از یک حلزون سرزمین گرمسیری بزرگ (راست بالا) و یک پوسته سیالب آب شیرین (مرکز)

اصطلاح درختچه نیز بطور ناچیز به پوسته های مولکول هایی که از منابع دریایی نیستند، استفاده می شود، به عنوان مثال توسط افرادی که از سواحل دریاچه ها و رودخانه ها عبور می کنند، با استفاده از اصطلاح برای پوسته های مولی مویی آب شیرین که آنها با آنها برخورد می کنند. صدف دریا که از مغازه های گردشگری خریداری می شود یا نمایندگی مجاز و فروش می تواند شامل پوسته های مختلف آب شیرین و زمینی نیز باشد. اقلام غیر آبی ارائه شده ممکن است شامل پوسته های حلزون سرخ بزرگ و رنگارنگ گرمسیری، پوسته های حلزون سیب آب شیرین و پوسته های مسیحی آب شیرین آب شیرین باشد. این می تواند به گردآورنده گیج کننده باشد، زیرا پوسته های غیر دریایی اغلب در کتاب های مرجع آنها گنجانده نشده است.

اهمیت فرهنگی صدف

واحد پول

پول پوشیده شده

صدف دریا به عنوان وسیله ای برای مبادله در مکان های مختلف، از جمله بسیاری از جزایر اقیانوس هند و اقیانوس آرام، همچنین در آمریکای شمالی، آفریقا و کارائیب استفاده شده است.

1742 نقاشی از پوسته پول کبری، Monetaria moneta

شایع ترین گونه های پوسته ای که به عنوان پول استفاده می شوند، Monetaria moneta، “گاو پولی”،  و برخی از پوسته های دندانی درختی است که برای قرن ها در شمال غربی آمریکای شمالی مورد استفاده قرار می گیرند.

بسیاری از قبایل و ملت های سراسر آفریقا از لحاظ تاریخی به عنوان رسانه ای از مبادله استفاده می کنند. گاو، در طول تاریخ، در کنار سکه های فلزی و کالاها و ارزهای خارجی گردش کرد. با دوام و راحت برای حمل کراو یک ارز بسیار مناسب را ساخته است.

بعضی قبایل بومیان امریکایی از پوسته هایی برای لوله های wampum و مو استفاده می کردند. [3] کمربندهای wampum بومی آمریکا از پوسته کوه کوهو ساخته شده است.

ابزارها

 

کلمهای غول پیکر (خانواده Tridacnidae) به عنوان کاسه استفاده شده اند، و هنگامی که به اندازه کافی بزرگ هستند، حتی به عنوان وان و فونت های غسل تعمید.

Melo melo، “failer volute”، به همین دلیل نامیده می شود، زیرا استرالیایی های بومی آن را برای تسویه حساب قایق ها خود استفاده می کنند.

به دلیل شکل آنها، بسیاری از گونه های دوغاله به عنوان اسکرپر، تیغ، چاقو و دیگر ابزارهای دیگر استفاده شده است.

برخی از گلوتروپهای دریایی برای لامپهای نفت استفاده شده است، روغن در دیافراگم پوسته ریخته شده است و کانال سیفونال به عنوان نگهدارنده برای جفت است.

باغبانی

از آنجایی که در بعضی از موزاییک ها یک منبع فله ای کربنات کلسیم به راحتی در دسترس هستند، پوسته هایی مانند پوسته صدف، بعضی اوقات به عنوان تهیه کننده خاک در باغبانی استفاده می شوند. پوسته ها شکسته می شوند و یا به قطعات کوچک متصل می شوند تا اثر مورد نظر افزایش pH و افزایش مقدار کلسیم در خاک را داشته باشند.

دین و معنویت

 

پوسته اسپاتا. از قبر ناکتا 1539، مصر. دوره نکته من موزه پتری مصر باستان شناسی، لندن

Seashells در مذهب و معنویت نقش داشته است، گاهی اوقات حتی به عنوان اشیاء آیینی.

در مسیحیت، پوسته قورباغه به عنوان نماد سنت جیمز بزرگ شناخته می شود، به پکت ژاکوبس نگاه کنید.

در هندوئیسم، پوسته های دست چپ Turbinella Pyrum (مقدس شانخا) به عنوان خدا ویشنو مقدس می باشند. فردی که یک چنگال دست چپ را پیدا می کند (یکی که به سمت چپ می چرخد) نیز به ویشنو مقدس است. پوسته پوسته همچنین نقش مهمی در بودیسم دارد.

Cowries اغلب به عنوان نماد باروری زن شناخته می شود. آنها اغلب به عنوان فریبنده باروری واقعی مورد استفاده قرار می گیرند. پشت شانه شبیه یک شکم باردار است، و زیرین پوسته شبیه یک ولو است. در هند جنوبی هند از کرالا، گاوچران ها برای پیش بینی های جادویی استفاده می شوند.

در دین Santería، پوسته ها برای غرور استفاده می شود.

فرهنگ موش از پرو باستان پرستش حیوانات و دریا، و اغلب در زمینه هنر خود را پوشیده است.

در مسیحیت، بالای میز ماسه، ستاره بیت لحم را نشان می دهد که حکیمان را به خیمه مسیح هدایت می کند. در خارج از “ستاره” شما عید پاک لیلی، نشانه ای از قیام عیسی را خواهید دید. چهار سوراخ وجود دارد که نشان دهنده سوراخهای دست و پا خداوند است. سوراخ مرکز زخم به قلب مقدس او توسط ریش Longinus است. در طرف دیگر دلار ماسه، Poinsettia را ببینید. در نهایت، اگر شما دلار شن و ماسه را باز کنید، پنج گرگ بیرون می آیند، کبوتر صلح و شادی.

آلات موسیقی

کونچ (موزیکال)

کاهن هندو با صدای ترومپت آیینی ساخته شده از Turbinella pyrum
فرماندهی نظامی کره ای با ترومپت چارنی

Seashells به عنوان سازهای موسیقی، ابزار باد برای صدها هزار و نه هزاران سال استفاده شده است. اغلب پوسته هایی از حلزون های دریایی بزرگ به عنوان تراماد استفاده می شود، با برش سوراخ در سوراخ پوسته یا قطع کردن نوک اسپیر به طور کامل. انواع مختلفی از پوسته های دریایی بزرگ دریایی را می توان به “دمیدن پوسته” تبدیل کرد، با این حال گونه های مرسوم ترین استفاده شده به عنوان “تکه های کانچ” عبارتند از:

شاخ مقدس، Turbinella Pyrum، در هند به عنوان شاهکاهی مشهور است. در تبت آن را به عنوان “dung-dkar” شناخته می شود. [6]

پوسته تریتون نیز به عنوان “ترومپت تریتون” Charonia tritonis شناخته می شود که به عنوان ترومپت در فرهنگ ملانزی و پلینزی و همچنین در کره و ژاپن مورد استفاده قرار می گیرد. در ژاپن این نوع ترومپت به نام Horagai شناخته شده است. در کره آن را به عنوان نگاک شناخته می شود. در برخی از جزایر پلینزی آن به عنوان “pu” شناخته می شود. [6]

Queen Conch Strombus gigas، به عنوان یک ترومپت در کارائیب استفاده شده است.

کودکان در برخی از فرهنگ ها اغلب به اسطوره می گویند که شما می توانید صدای اقیانوس را با نگه داشتن یک قوطی دریایی به گوش آنها بشنوید. این به خاطر اثر رزونانس دریایی است.

دکوراسیون شخصی

استفاده از پوسته گاستروپود، به ویژه کویو، در لباس سنتی Kikuyu مردم کنیا، آفریقا
پادشاه مروارید و ملکه در لندن

Seashells کامل یا بخشی از پوسته های دریایی به عنوان جواهرات و یا به شکل دیگر از دکوراسیون از زمان های ماقبل تاریخ استفاده می شود. مادر مروارید از لحاظ تاریخی عمدتا محصول دریایی بود، اگر چه اخیرا مادر مروارید از آب گوجه فرنگی آب شیرین به دست می آید. همچنین مروارید را ببینید

گردنبند های شل در قبرگاه های سنگی تا جائیکه دره Dordogne در فرانسه یافت می شود.

صدف دریا اغلب از کل و حفاری استفاده می شود، به طوری که می توان آنها را مانند مهره های پیچیده، و یا به قطعات از اشکال مختلف برش. گاهی اوقات پوسته ها می توانند یافت شوند که قبلا “حلقوی” های حلزون خانواده Naticidae “حفاری” شده اند. گردنبندهای کلاه پوشیده شده با وزن بیش از 2600 سال توسط زنان بومی تاسمانیان ساخته شده است. گردنبند ها یک سنت فرهنگی قابل توجهی را نشان می دهند که هنوز توسط بزرگان زن پالاوا انجام می شود. پوسته هایی که استفاده می شود عبارتند از پوسته های مرواریدی سبز و سبز آبی سبز (آبی رنگین کمان)، پوسته های برنج قهوه ای و سفید، پوسته های دندانی سیاه و سفید و پوسته های صورتی.

به طور طبیعی، ساق پا، پوسته مخروطی “تاپ” (شکاف خلال پوسته، که اغلب سوراخ در نوک فرسوده است) می تواند به عنوان دانه ها بدون هیچ گونه تغییر دیگر عملکرد. در هاوایی این دانه های طبیعی به طور سنتی از ریزش ساحل جمع آوری شده اند تا جواهرات پوک پوکا را تولید کنند. از آنجایی که مقادیر زیادی از طبقات طبیعی مخروطی از سواحل غربی بدست می آید، تقریبا تمام طلا و جواهر پوک مدرن با استفاده از تقلید ارزان تر، از پوسته های نازک از گونه های دیگر از mollusk یا حتی از پلاستیک ساخته شده اند.

صدف دریا از لحاظ تاریخی، گردنبند، آویز، گردنبند، گوشواره، دکمه ها، بروچها، حلقه ها، کمربند های مو، باند کمربندی و سایر موارد ساخته شده است و هنوز هم ساخته شده اند.

پوسته “حلزون گردو” بزرگ حلزون دریایی، نام علمی Cypraecassis rufa، از لحاظ تاریخی بوده و هنوز هم برای تولید کومه های ارزشمند استفاده می شود.

مادر مروارید از بسیاری از گونه های دریایی از قبیل گونه های خانواده Trochidae، Turbinidae، Haliotidae و دوغاب های مختلف مروارید، اغلب در جواهرات، دکمه ها و غیره استفاده می شود.

در لندن، پادشاهان مروارید و کوئینز به طور سنتی لباس پوشیدن را در الگوهای ساخته شده از صدها دکمه “مروارید”، به عبارت دیگر، دکمه های ساخته شده از مروارید مروارید و یا گردن. با این حال در سال های اخیر اکثر دکمه های مروارید تقلیدی از پلاستیک مروارید ساخته شده اند.

صنایع دستی صدف

ولنتاین دریانورد

“ولنتاین ملوان” بود اواخر یادگاری تزئینی 19 قرن است که در دریای کارائیب ساخته شده بودند، و اغلب توسط ملوانان خریداری شد را به عزیزان خود را به خانه برای مثال در انگلستان است. این ولنتاین شامل ترتیبات استادانه درست شده از صدف کوچک چسب به طرح های متقارن جذاب، که در های چوبی (معمولا هشت ضلعی) روکشی شد هنجد جعبه قاب. الگوهای استفاده شده غالبا طرح های قلب شکل را نشان می دادند و یا شامل بیان احساساتی از عشق در پوسته های کوچک بود.

ساخت اشیاء پوسته پوسته ای از زنان بومی از La Perouse در سیدنی است که از قرن نوزدهم ساخته شده است. اشیاء چرمی عبارتند از کفش کودک، جعبه های جواهرات و کپی از نشانه های معروف، از جمله پل بندر سیدنی و اپرای سیدنی. سنت شستشوی لباس به عنوان یک وسیله نقلیه زنان بومی که با توجه به بازار سوغات توریستی مطابقت داشت، سازگار و متناسب بود و اکنون هنر بالا است.

دکوراسیون معماری با صدف

قطعات کوچک پوسته رنگی و پر زرق و برق برای ساخت موزاییک و پوشش استفاده شده اند که برای تزئین دیوار، مبلمان و جعبه استفاده شده اند. تعداد زیادی از کل خزانه های دریایی، که به شکل الگوهای طراحی شده اند، برای تزئین فریم های آینه، مبلمان و گیت های ساخته شده ساخته شده اند

هنر

مجسمه های عظیم دریایی در Akkulam، Thiruvananthapuram، هند
مجسمه بزرگ از یک گل سرخ در ساحل در Aldeburgh، توسط Maggi هالبینگ، 2003
آفرودیت، قرن 1 قبل از میلاد، 13 سانتیمتر، 5 سانتیمتر

تصویری از کتاب قرن هجدهم، ویرایش شده توسط آلبرتس سبا. این ترتیبات تزئینی یک راه محبوب برای نشان دادن دریاها در آن زمان بود

یک مجسمه بسیار بزرگ در Akkulam از یک دریای خال کوبی مرجانی به پوسته مقدس پوسته Turbinella Pyrum از هند است. در سال 2003، Maggi Hambling طراحی مجسمه ای با ارتفاع 13 فوت (4 متر) از یک گلدان قورباغه که در ساحل در آلدبورگ واقع در انگلستان قرار دارد. الهه عشق، ناهید یا آفرودیت اغلب به طور سنتی نشان داده شده است که از دریا در دریاچه افزایش می یابد. در تولد زهره، Botticelli تصویر الهه ونوس را از اقیانوس بر روی یک پوسته گل سرخ بریده است.

مصارف صدف

مرغ تغذیه می کند

پوسته های دریایی که در رودخانه و دره ساحلی غرب هند یافت می شوند به عنوان یک افزودنی برای خوراک مرغ استفاده می شوند. آنها خرد شده و مخلوط با ماهار و ماهی خشک هستند.

استفاده کنید

Seashells، یعنی دوچرخه  و گاستروپودها، اساسا از کربنات کلسیم تشکیل شده است. به این معنا، آنها به عنوان مواد خام در تولید آهک توان بالقوه دارند.

در امتداد ساحل خلیج ایالات متحده، پوسته های صدف به سیمان مخلوط شده اند تا “شبیه سازی” (پورتمنتو پوسته و بتن)، که می تواند آجر، بلوک و سیستم عامل را تشکیل دهد. همچنین می تواند بر روی سیاههها اعمال شود.  مثال قابل توجه قرن نوزدهم، لابراتوار سابین عبور در لوییزیانا، نزدیک تگزاس است.

پوسته های دیگر بی مهرگان دریایی

بندپایان

موی سرخ شده از خرچنگ خانم در ساحل لانگ بیچ، لانگ آیلند، ایالت نیویورک یافت می شود
شل خرچنگ اسب در ساحل

بسیاری از اتمساله ها دارای اسکلریت ها یا قطعات سختی سخت هستند که اکسی اسکلت سخت را تشکیل می دهند که اکثرا از کیتین تشکیل شده است. در پوستهای خشخاش، به ویژه در رده Malacostraca (خرچنگ، میگو و لوبستر)، ممکن است صفحات exoskeleton با هم ترکیب شوند تا یک پارچه کوچکتر یا سخت سفت تر تشکیل شوند. جاده های مختلفی از گونه های مختلف مالاکوستربی های دریایی اغلب در سواحل شسته می شوند. خرچنگ نعل اسب شبیه چمباتمه خانواده Limulidae است. پوسته و یا exuviae از این خویشاوندان آراخنید در مناطق ساحلی مختلف در جهان ساکن هستند.

خارپشت دریایی

آزمایش اژدهای دریایی

بعضی از اكینودرم ها مانند جوجه های دریایی، از جمله جوجه های گوشتی و شن و ماسه، دارای تست سخت یا پوسته هستند. پس از مرگ حیوان، گوشت چرخش می یابد و ستون فقرات سقوط می کند، و پس از آن اغلب تست خالی کل را به یک ساحل می رساند، جایی که می توان آن را یک ساحل یافت. این آزمایش ها شکننده هستند و به راحتی به قطعات تقسیم می شوند.

Brachiopods

کل حیوانات براتيوپود Lingula anatina از استراليا با پوسته در سمت چپ نشان داده شده است

براکیوپودها، یا لامپهای پوسته، به طور سطحی شبیه ماهیچه ها هستند، اما گونه آن به لحاظ مسموم نیست. اکثر خطوط براکیوپودها در حین وقوع انقراض پرمین و تریاس به پایان رسیدند و طرز تفکر اکولوژیکی آنها توسط دوغاب پر شده بود. تعداد کمی از گونه های باقیمانده از براکیوپودها در ناحیه کم عمق رخ می دهد و بنابراین می توانند به صورت ساحلی ساکن شوند.

Annelids

بعضی از مورچه ها، کرم های دریایی Annelid در Serpulidae خانواده، یک لوله سخت ساخته شده از کربنات کلسیم، پیوستن به سنگ یا پوسته دیگر است. این لوله شبیه و می تواند با پوسته ای از قارچ های دریایی گاستروپود در خانواده Vermetidae، حلزون های کرم شباهت داشته باشد.

دیگر انواع غیر معمول

چند دسته دیگر از حیوانات دریایی باقی می ماند که ممکن است به عنوان “چشمه های دریایی” در نظر گرفته شود.

چلونی ها

لاک پشت های دریایی یک سرپا و پلاستون از استخوان و غضروف است که از دنده های آنها توسعه یافته است. اغلب یک “پوسته” لاک پشت در ساحل شستشو می شود.

مرجان های سخت

قطعات اسکلت سخت از مرجان ها معمولا در سواحل در مناطقی که مرجان ها رشد می کنند شستشو می شود.

ساخت سازه های پوسته مرجانی از طریق یک رابطه همزیستی با یک کلاس جلبک، zooxanthellae کمک می کند. به طور معمول، پولیپ مرجانی گونه های خاصی از جلبک را که فتوسنتز می کنند و از این طریق انرژی برای مرجان ها را تامین می کند و کمک به کلسیفیکاسیون را فراهم می آورد، 12 در حالی که در یک محیط امن و با استفاده از ضایعات دی اکسید کربن و زباله های نیتروژن تولید شده توسط پولیپ قرار دارند. سفید کردن مرجانی باعث اختلال در تعادل بین پولیپ ها و جلبک ها می شود و می تواند منجر به فروپاشی و مرگ صخره های مرجانی شود.

مرجان نرم

یک عکس از اشعه ایکس از یک gorgonian

اسکلت مرجان های نرم مانند Gorgonians، همچنین به عنوان طرفداران دریا و شیرینی های دریایی شناخته شده است، معمولا در مناطق گرمسیری پس از طوفان ساحلی شسته شده است.

پلانکتون و پروتستان

دیاتوم های دریایی از پوسته سیلیکات سخت تشکیل شده است

دیاتومه های گیاهی مانند رادیولارهای حیوان مانند دو نوع از پلانکتون هستند که از پوسته سیلیکات سخت تشکیل شده اند. Foraminifera و coccolithophore ایجاد پوسته هایی به نام “آزمایش” که از کربنات کلسیم ساخته شده اند. این پوسته ها و تست ها معمولا به اندازه میکروسکوپی هستند، اما در مورد فروامینیررا، گاهی اوقات به چشم غیر مسلح قابل مشاهده است، که اغلب شباهت به پوسته های مورچه کوچک است.

کاربرد صدف ها

۱-مصارف غذائی بومیان منطقه.

۲-خشک نمودن و فروش آن به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس.

۳-مصرف خشک شده آن برای دام .

۴-جهت استفاده برای طعمه قلاب.

۵-فروش آن به صورت تازه برای مراکز تکثیر و پرورش

انواع صدف ها

مادر مروارید :
قیمت داخلی صدف‌های مولد مروارید بوده که معمولا به رنگ سفید به چشم می‌خود. اگرچه گاهی در رنگ‌های دیگری نظیر قهوه ای و یا خاکستری نیز دیده می‌شوند. در صورتی که آن را به طرفین بگردانید می‌توانید تصور کرده که شیئی شبیه به مروارید را در دست خود نگه داشته اید.
صدف آبالون :
این نوع صدف معمولا در سوی دانشمندان با عنوان گوش دریایی شناخته شده است. صدف آبالون معمولا در رنگ‌های خاکستری، قهوه ای، آبی، سبز دیده شده و درخشندگی خیره کننده ای دارد. این نوع صدف در مناطق استرالیا و نیوزلند با عنوان Paua خوانده می‌شود.

صدف حلزونی :
این صدف معمولا در رنگ‌های روشن نظیر نارنجی، صورتی دیده شده، اغلب به همراه رگه، نوارهای سفید و دارای طرح‌های شعله ای هستند. رنگ و ظاهر زیبا این گوهر، آن را به نمونه ای با ارزش در نزد متخصصان این زمینه در مناطق اروپا، آسیا و همچنین خاورمیانه تبدیل کرده است.

صدف کلاهکی :
صدفهای کلاهکی اغلب در گردنبندهای نقش برجسته استفاده شده به صورت دو رنگ، سفید قهوه ای و یا سفید نارنجی به چشم می‌خوردند. صدف‌های حلزونی و کلاهکی معمولا در ماداگاسکار و هند یافت می‌شوند.

آمونیت :
آمونیت نوعی صدف فسیل شده از نوعی ماهی مرکب بوده، که به حدود ۶۵ میلیون سال قبل مربوط می‌شد، نزدیک ترین جانور امروزی به این فسیل حلزون‌ های گرمسیری و مارپیچی بوده که در اقیانوس هند ساکن هستند.

شکل مدور و نقش رنگین کمانی صدف موجب شده تا از ان در طراحی و ساخت جواهرات استفاده شود. این نوع صدف‌ها معمولا به همراه گوهر کوارتز در جواهرات به کار می‌روند . صدف‌های آمونایت را در کانادا و ایالات متحده می‌توان یافت.

در نهایت لازم به ذکر است سختی صدف در مقیاس موس برابر با ۳ بوده و اغلب رنگ آنها در برابر نور پایدار می‌باشند.

چرا از داخل صدف ها صدای دریا را می شنویم؟

برخلاف آنچه تاکنون تصور می کرده اید، آن صدایی که با گرفتن صدف در کنار گوش خود می شنوید، صدای دریا و امواج آن نیست. این کار فقط باعث می شود تا تمامی نویزهای صوتی که در فضای پیرامون تولید می شوند در یک جا جمع شده و صدایی شبیه امواج خروشان تولید کنند. این نویزها همیشه و در حالتی وجود دارند و فقط انسان به واسطه عادت کردن، آنها را نادیده گرفته و متوجهشان نیست.

برای تشدید نویز صوتی و شنیدن آنها به یک تشدیدگر نیاز است. ساده ترین و بی هزینه ترین تشدیدگر نیز دهان و انگشتان خودتان هستند؛ به این صورت را با دهان خود شکل O ساخته و سپس با انگشتان دست روی گونه هایتان ضربه بزنید. این حرکت موجب می شود تا نت های جدید را بشنوید. بزرگ یا کوچک بودن O موجب ایجاد نت های مختلفی از صدا می شوند.

با این حرکت در واقع شما از دهان خود یک تشدیدگر هملمهولتز ساخته اید. به این صورت که صدا از لرزش هوا در داخل دهان تولید شده و با باز کردن دهان، به گوش می رسد.

صدف هایی را هم که در کنار گوش خود قرار داده و تصور می کنید صدای دریا و موج ها را در آن می شنوید، در اصل تشدیدگرهایی هستند که به واسطه داشتن بدنه خمیده و منحنی، مکان مناسبی برای بازتاب صدا محسوب می شوند.

صداهای زمینه و ریزی که همیشه در هوا پراکنده هستند، در فضای خمیده ی صدف گردش نموده و صوتی مشابه موج تولید می کنند. صدای تولیدی از صدف های کوچک و بزرگ مشابه هم نیست. به این خاطر که دالان و فضای داخلی تشدیدگر آنها با هم فرق داشته و در نتیجه فرکانس های صوتی متفاوتی تولید می کنند.

با این صدف ها و ستاره دریایی می توانید کار های خلاقانه ای که چند مورد را برایتان قرار دادم درست کنید. برای مثال :

صدف های تزیینی و ستاره دریایی ها را به یک طناب ، روبان یا نخ وصل کنید و برای تزیین در و دیوار و یا تزیین تولد از آنها استفاده بکنید.
اطراف میز تون رو می تونید با صدف تزیین کنید. مثلا میز کامپیوتر خودتون رو یا روی کیس یا گوشه ای از مانیتور ، کنار اسپیکر ها را می توانید با صدف های ریز تزیین کنید.
ستاره دریایی ها را می توانید روی یک قاب بچسبانید و یک تابلو درست کنید و روی دیوار منزل خود نصب کنید. مثلا سه عدد از این ستاره دریایی ها را.
از صدف های بزرگتر به عنوان جاشمعی می توانید استفاده کنید.
یا در یک ظرف یا گلدان شیشه ای شن بریزید و این صدف ها و ستاره ها را به صورت نا منظم روی آن بچینید.
تزیین قاب آینه با صدف گوش ماهی و ستاره دریایی
تزیین بالای خوشخواب در اتاق خواب با ستاره دریایی
تزیین نرده ها در راه پله منزل با گوش ماهی و صدف
تزیین کاسه و ظروف با صدف و ستاره دریایی
تزیین شومینه با استفاده از گوش ماهی
استفاده از ستاره دریایی به عنوا دکوری در داخل بوفه ها یا روی میز تلویزیون
ساخت آویز متحرک با صدف و مرجان و سنگ و گوش ماهی و ستاره دریایی
تزیین روی شمع با گوش ماهی
و …

منابع:

ویکی پدیا

دانشنامه نمیک از تمامی هنردوستان ،اساتید ایران برای پیشرفت ایران عزیزمان در تمامی زمینه ها دعوت به همکاری می نماید شما عزیزان با با دادن نظر و ارسال اطلاعات تکمیلی خود در این زمینه برای پیشرفت کشور عزیزمان در علم و فن آوری میتوانید باعث پیشرفت و تکامل کشور شوید

راهای ارتباط با ما

ایمیل : info@nmik.ir
برای سهولت ارسال نظرات و ارتقاء دانشنامه شما همچنین میتوانید متن و عکسهای خود را در وات ساپ با این شماره :09014465636 ارسال نمایید.

با تشکر تیم نمیک