29/05/2022

نمیک

گروه پژوهشی توسعه فناوری نمیک

چگونه تولید ملی را ارتقاء دهیم

تولید ملی

شاید به کلمه تولید کالای ایرانی که برسیم ،این سوال به ذهنتان خطورکند که ایا ایران چیزی برای تولید  دارد؟اما باید بدانیم در کشور ما فقط درمقوله صنایع دستی ۸۰۰نوع از این صنعت وجود دارد و به همین خاطر یکی از خاص ترین و برترین کشورهای جهان در زمینه صنایع دستی است ‌در این مورد هیچ کشوری توان رقابت با ایران را ندارد.

به نام خداوند دانا و توانا

تولید ملی

شاید به کلمه تولید کالای ایرانی که برسیم ،این سوال به ذهنتان خطورکند که ایا ایران چیزی برای تولید  دارد؟

اما باید بدانیم در کشور ما فقط درمقوله صنایع دستی ۸۰۰نوع از این صنعت وجود دارد و به همین خاطر یکی از خاص ترین و برترین کشورهای جهان در زمینه صنایع دستی است ‌در این مورد هیچ کشوری توان رقابت با ایران را ندارد.

در تمام کشورهای جهان در هر خانه ای که فرش ایرانی باشد با افتخار فرش ایرانی را به همه نشان میدهد و میگوید  این فرش ایران است .حتی گاهی پارا فراتر مینهیم و علاوه بر معرفی هنر شهر و حتی گاها استاد هنرمند ان صنعت دستی را نیز یاد اور میشویم و این یعنی کشورمان در این زمینه حرفهای زیادی برای گفتن دارد .

وقتی شما در مورد صنایع دستی با جزییات سخن میگویید نا خواسته حس افتخارو غرور و بالندگی به کشور خود را نشان می دهید .وقتی شما در مورد خاتم شیراز و سازنده آن سخن میگویید، در واقع پیشینه تاریخی انرا بیان می کنید . این دقیقا همان چیزی است که باید عنوان شود و هر ایرانی باید به نوعی در تبلیغ کالای ایرانی سهیم باشد و از جان و دل از تولیدات داخلی کشور دفاع کند.

ژاپن بعد از جنگ جهانی اول تمامی مرزهای خود را به مدت ۶ماه بست و دراین مدت، مردم حتی دمپایی برای پوشیدن نداشتند! پس از این مدت اولین دمپایی چوبی خودرا به پا کردند. لازم به یادآوری است که ژاپنی ها از ای کیو بالایی برخوردارنیستند .

 

کشوری پیشرفت میکند که مردم آن کشور در اولین اقدام تولیدات خود را بشناسد  و در برابر کالای تولید شده احساس مسئولیت کنند  و به توانای باور خود ایمان داشته باشند

ایا تا به حال با خود فکر کردید جرا کرسی ایرانی با قدمت بیش از ۳هزار سال در ایران به نام کشور ژاپن ثبت شده است ؟یا همین بادگیر های زیبا و بسیار کاربردی شهر یزد، به دلیل استفاده نشدن در معماری کشور در حال ثبت در کشور امارات می باشد ؟

با کمی تفکر میفهمیم که این تقصیر از خود ماست چرا که انقدر سرگرم زندگی های پر زرق و برق نوین شده ایم که سنت های قدیم و هنر های دیرینه خود را به فراموشی سپرده ایم !

هم وطن!باید بدانیم که همین اشتباهات ماست که به مرور زمان باعث تخریب پیشینه تاریخی کشورمان می شود.همبستگی و فرهنگ ما باعث می شود که کشور عزیزمان را   به پیشرفت و سازندگی سوق دهیم .

تولید داخلی برای مردم ما واژه ای بی معناست و این از عدم خود باوری نشات میگیرد. اما باید بدانیم برای یک تولید کننده به معنای اشتغال هزاران شهروند ودرآمد زایی  در کشور می شود .

پس هموطن خودما باید کمر همت را ببندیم و از تولیدات خانگی کوچک به کارگاه و کارخانه برسیم .

به امید خودکفایی کشور عزیزم ایران

دانشنامه نمیک از تمامی هنردوستان ،اساتید ایران برای پیشرفت ایران عزیزمان در تمامی زمینه ها دعوت به همکاری می نماید شما عزیزان با با دادن نظر و ارسال اطلاعات تکمیلی خود در این زمینه برای پیشرفت کشور عزیزمان در علم و فن آوری میتوانید باعث پیشرفت و تکامل کشور شوید

راهای ارتباط با ما

ایمیل : info@nmik.ir

برای سهولت ارسال نظرات و ارتقاء دانشنامه شما همچنین میتوانید متن و عکسهای خود را در وات ساپ با این شماره :09014465636 ارسال نمایید.

با تشکر تیم نمیک