22/01/2021

نمیک

گروه پژوهشی توسعه فناوری نمیک

زباله های معدنی

زباله های معدنی

زباله های معدنی این مواد هستند که در طبیعت جذب نمی شوند، به این معنی است که فعالیت انسان به وجود آمده است. از آنجا که انواع مختلف و مورد استفاده قرار می گیرند، مقدار زباله های معدنی تولید شده در هر روز ترسناک است.

زباله های معدنی چیست؟

زباله های معدنی

زباله های معدنی این مواد هستند که در طبیعت جذب نمی شوند، به این معنی است که فعالیت انسان به وجود آمده است. از آنجا که انواع مختلف و مورد استفاده قرار می گیرند، مقدار زباله های معدنی تولید شده در هر روز ترسناک است.

هر روز آن را در نظر بگیرید، مسکن، کسب و کار، صنایع، زباله هایی مانند قوطی های آلومینیومی، بطری های دور ریز، کیسه های پلاستیکی، مقوا و دیگر عناصر را تولید کنید. از آنجا که این مواد غیر معدنی هستند، طبیعت در جذب آنها بسیار مشکل است، به این معنی که بسیاری از آنها زیست تخریب پذیر نیستند.

بنابراین، دور زدن این نوع مواد به روش صحیح برای جلوگیری از انباشت زباله و سایر مشکلات زیست محیطی ضروری است. در ضمن، هرگز فراموش نکنید که انباشت زباله می تواند باکتری ها، قارچ ها و حیوانات مانند موش ها را جذب کند که می تواند برای انسان بسیار مضر باشد.

زباله های معدنی

چگونه زباله های معدنی بازیافت می شوند؟

نگرش های چندگانه به عنوان بازیافتی مفید است. پس از همه، اگر این انسان بود که زباله های معدنی زیادی تولید می کرد، مسئولیت تمام این مواد را به طور صحیح بازیافت می کرد.

به طور کلی، زباله جمع آوری شده توسط “کامیون های زباله” به “دفن زباله” یا دفن زباله منتقل می شود. در آنجا، زباله از طریق یک فرآیند مرتب سازی می شود که در آن اقلام قابل بازیافت از هم جدا خواهند شد. در این مورد، ضروری است که هر فرد مسئولیت جداسازی طبقات زباله ای را که تولید می کند، بر عهده بگیرد. یعنی زباله های معدنی و آلی باید جدا شوند

علاوه بر این، لازم به ذکر است که مواد مختلف را می توان دوباره استفاده کرد. به این ترتیب، بطریهای دور ریز، قوطی های آلومینیومی و مقوا، به عنوان مثال، می تواند به مواردی از خدمات عالی به بشریت تبدیل شود و به عنوان یک پاداش، “وزن” را که در محیط قرار داده شده، حذف می کند.

زباله های معدنی

نمونه ها و راه حل بازیافت زباله های معدنی

همانطور که گفتیم، بازیافت بهترین راه برای اطمینان از اینکه زباله های معدنی می توانند بازیافت شوند، و همچنین بهتر است که از آسیب رساندن به محیط زیست جلوگیری شود.

مثال خوبی از یک روش بازیافت کارآمد با چند نوع کاغذ اتفاق می افتد. در این مورد، این اقلام تحت فرآیند انحراف به منظور تبدیل به محصولات مختلف، مانند نوت بوک، ورق و حتی مقوا، مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت، راه هایی برای بازیافت کاغذ در خانه وجود دارد.

یکی دیگر از نمونه های بزرگ، جداسازی مغناطیسی فلزات است که امکان جمع آوری آن را حتی کارآمدتر می کند و بعد از مراحل مختلف ریخته گری یک سرویس جدید برای محصولات فلزی ایجاد شده در طول فرآیند تولید می کند.

 

در نهایت، ما می توانیم استفاده گسترده از بطری های دور ریز در ترکیب مصالح ساختمانی را برجسته کنیم. بله این است! از طریق “فرمول” ساخته شده با لکه های کوچک از بطری های دور ریز و شن و ماسه، چند آجر می تواند ایجاد شود و مواد هزینه بسیار پایین تر از آجر سنتی است. به هر حال، فوق العاده ای

بنابراین، در این پست ما درباره زباله های معدنی و مسائل مختلف مربوط به این موضوع صحبت می کنیم. بنابراین، ما امیدواریم که اطلاعات موجود در این کمک خواهد کرد که شما برای تبدیل شدن از تاثیر زیادی از زباله در محیط زیست آگاه و، البته، به شما کمک کند از اتخاذ موضعی بیشتر با محیط زیست.

دانشنامه نمیک از تمامی هنردوستان ،اساتید ایران برای پیشرفت ایران عزیزمان در تمامی زمینه ها دعوت به همکاری می نماید شما عزیزان با با دادن نظر و ارسال اطلاعات تکمیلی خود در این زمینه برای پیشرفت کشور عزیزمان در علم و فن آوری میتوانید باعث پیشرفت و تکامل کشور شوید

راهای ارتباط با ما

ایمیل : info@nmik.ir

برای سهولت ارسال نظرات و ارتقاء دانشنامه شما همچنین میتوانید متن و عکسهای خود را در وات ساپ با این شماره :09014465636 ارسال نمایید.

با تشکر تیم نمیک